Magnetyzuj spojrzeniem! – Jak zlikwidować cienie i worki pod oczami?

Pojawienie się worków pod oczami może mieć wiele przyczyn. Nadmierny stres i zmęczenie sprawiają, że cera staje się matowa, szara i pozbawiona blasku. Niezależnie od tego, czy jest to problem odziedziczony w genach czy spowodowany brakiem snu, warto poznać kilka niezawodnych sposobów na pełne blasku spojrzenie.

zdjecie1 Jak powstają cienie pod oczami?

Z roku na rok skóra starzeje się, staje się bardziej delikatna i wrażliwa. Spojrzenie wydaje się bardziej zmęczone, smutne i pozbawione wyrazu. Dzieje się tak w związku z zanikiem tzw. podściółka tłuszczowego i procesów wiotczenia mięśni. Wynikiem tego jest zapadnięcie się niektórych regionów twarzy, głownie okolic oczu. Dodatkowo delikatna i cieńsza skóra uwydatnia naczynia żylne, co pogłębia efekt zasinienia.

,,Oczy mogą zdradzać, kim jesteśmy, ale nie powinny ujawniać naszego wieku. Są tym obszarem twarzy, na którym skupiają się spojrzenia innych osób, i pierwszym, na którym zauważamy oznaki starzenia się. Cienie pod oczami to problem co drugiej kobiety po 30 roku życia. Zazwyczaj Panie stosują domowe sposoby na walkę z zasinieniami. Na szczęście medycyna estetyczna staje naprzeciw i pomaga rozwiązać ten problem na dobre’’.

Domowe sposoby na spojrzenie pełne blasku

Kremy –  Opuchliznę i cienie pod oczami skutecznie mogą zmniejszyć lekkie i chłodzące kremy
do twarzy, które pobudzają krążenie krwi i limfy. Najbardziej skuteczne okazują się te, które w swoim składzie zawierają witaminę C i K oraz wyciągi m.in z pietruszki, miłorzębu czy bławatka. Bardzo dobrze na skórę pod oczami działają preparaty z wyciągiem z alg. Kremy te wzmacniają naczynka, obkurczają je i wspomagają prawidłowe krążenie.

Chłodne kompresy – Pokruszone kostki lodu owinięte w bawełnianą ściereczkę lub zamrożone plasterki ogórka to doskonały sposób na worki pod oczami. Chłodny kompres zwęża naczynia limfatyczne i zmniejsza nadmiar zalegającego w nich płynu.

Masaż – To rozwiązanie, które może przynieść zadowalający efekt w walce o piękne spojrzenie. Wystarczy rozgrzać w palcach odrobinę kremu i opuszkami palców wygładzić górne i dolne powieki ruchem od nosa ku skroniom.

A może zabieg w gabinecie medycyny estetycznej?

Jeśli jednak niechciane cienie i worki pomimo domowych kuracji nie znikają, problem ten pomoże rozwiązać medycyna estetyczna. Warto porozmawiać z lekarzem specjalistą o zabiegu z użyciem produktów, które pozwolą odzyskać młodość, dostrzec świat w nowych barwach i zapomnieć o mijających latach. W zamian zatrzymać naturalne i pełne blasku spojrzenie. Zabieg z wykorzystaniem preparatów Juvéderm® VOLBELLA™ with Lidocaine poprawi elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. Dzięki temu skóra nabiera jaśniejszej barwy a sińce będą mniej widoczne.  Juvéderm® VOLBELLA™ with Lidocaine – to preparat na bazie kwasu hialuronowego najnowszej generacji, który delikatnie spłyca zagłębienia, zmniejsza zasinienia, jednocześnie zachowując szczegóły, które sprawiają, że spojrzenie będzie niepowtarzalne. Efekty zabiegu utrzymują się ok. 12 miesięcy.

Warto jednak odpowiednio wcześniej zapobiegać powstawianiu worków i zasinień pod oczami. W tym celu warto zadbać o nasz organizm. Przede wszystkim dostarczyć mu odpowiednią ilość snu, unikać zmęczenia, a ponadto stosować odpowiednią dietę.