Motyw przewodni w pokoju dziecięcym: Pastelowe chmurki

Projektując wnętrze dla dziecka warto pomyśleć o motywie przewodnim, który powtarzać się będzie na różnych elementach wystroju. Dzięki takiemu zabiegowi osiągniemy wrażenie spójności i nieprzypadkowości. Lamps&Company proponuje wiele takich motywów, między innymi wdzięczne Pastelowe krople. Właśnie ten wzór wybrała autorka bloga spodkocyka.pl, Agnieszka Kudela, z którą porozmawialiśmy o jej podejściu do urządzania pokoju dziecięcego.

SpodKocyka-Pokoj-Pastele-2015-11-21-0629 (Custom)Czy projektowanie wnętrz to coś, z czym wiąże się Pani wykształcenie i zawód, czy wyłącznie hobby?

Na co dzień zajmuję się organizacją ślubów oraz pisaniem bloga, ale szeroko pojęte dbanie o dom jest od zawsze w kręgu moich zainteresowań.

Lubi Pani wprowadzać zmiany we wnętrzach swojego domu. Co Panią inspiruje i sprawia, że dochodzi Pani do wniosku, że to już moment na zmianę?

SpodKocyka-Pokoj-Pastele-2015-11-21-0704 (Custom)Pamiętam, że już jako dziecko czekałam tylko na to, aby rodzice poszli spać i zamiast spać do rana szalałam przesuwając meble po całym pokoju, tworząc dekoracje, szyjąć dodatki. W moich wnętrzach muszę czuć się komfortowo, jeśli przestaję, zaraz szukam sposobu, jak ten komfort przywrócić. A przyczyn jest wiele jak zmęczenie danymi kolorami, nuda czy potrzeba nowej funkcjonalności.

Pokój Pani synka, Mikołaja, widzieliśmy już w dwóch odsłonach: z motywem przewodnim w postaci żółtego chevronu oraz w krople i chmurki z kolekcji Lamps&Company. Jak ważny jest deseń w stonowanym wnętrzu?

W związku z tym, że uwielbiam zmiany, zarówno w urządzaniu wnętrz czy stroju kieruję się zasadą łączenia stonowanej bazy oraz wyrazistych dodatków. Dzięki temu zmieniając niewiele możemy osiągnąć naprawdę fajną metamorfozę.

SpodKocyka-Pokoj-Pastele-2015-11-21-0731 (Custom)Czy projektując pokój dziecięcy kieruje się Pani obowiązującymi trendami?

Projektując pokój dziecięcy kieruję się przede wszystkim sercem, kolorem, a jeśli to wszystko ma odzwierciedlenie w aktualnych trendach to bardzo fajnie.

W pokoju Mikołaja zwraca uwagę uniwersalność wnętrza: żółto-miętowo-brzoskwiniowe Krople i Chmurki to wzór odpowiedni zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Czy to celowy zabieg?

Tak, jeśli chodzi o dzieci i wnętrza czy zabawki nie uznaję podziału na „dziewczęce” i „chłopięce”.  Nie dyskryminuję ani wzorów, ani kolorów ani zabawek tylko dlatego, że wiele osób uważa, że róż, lalki i wózki są dla dziewczynek, a niebieski, samochody i tory wyścigowe dla chłopców. Dziecku proponuję różnorodność, aby sam mógł zdecydować jakimi kolorami, wzorami lubi się otaczać i bawić, aby był w tym szczęśliwy.

SpodKocyka-Pokoj-Pastele-2015-11-21-0688 (Custom)Czy poleciłaby Pani swoim czytelnikom produkty Lamps&Company? Czy jakościowo są one porównywalne do produktów zagranicznych firm?

Korzystanie z tych produktów jest bardzo przyjemne, zarówno dla oka jak i w codziennym życiu, dlatego oczywiście z przyjemnością je polecam. Są w jakości identycznej lub nawet lepszej niż rzeczy zagranicznych marek, bawełna jest produkowana w Polsce a nie w Chinach, co ma dla mnie ogromne znaczenie. Szczególnie uwielbiam pościel, która ma na stałe wszyte wypełnienie, świetnie się pierze i praktycznie nie wymaga prasowania, co jest bardzo wygodne.