Premiera produktów z bawełny organicznej w salonach RESERVED

Zgodnie z zapowiedziami marka Reserved wprowadza gamę produktów z bawełny organicznej, dla zrównoważonej mody i z myślą o klientach chcących kupować świadomie.

Bezpośrednim impulsem, który zainicjował prace nad wprowadzeniem Reserved Organic Cotton, był dynamiczny rozwój marki i jej ekspansja na rynkach światowych. Reserved jako wiodący producent odzieży Fast Fashion i główny brand w portfolio koncernu LPP, odpowiada na współczesne wyzwania społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) związane z ochroną praw człowieka oraz dbałością o środowisko naturalne. Wielbiciele Reserved zwracają uwagę na surowce, z których produkowana jest odzież, a także na warunki, w jakich powstają kupowane przez nich ubrania. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, a także realizując zobowiązanie LPP do coraz szerszej kontroli łańcucha dostaw, do kolekcji Reserved wprowadzono produkty wykonane z użyciem bawełny organicznej.

Bawełna organiczna to surowiec naturalny. Jest najbardziej bezpieczna, zarówno dla zdrowia użytkowników ubrań, które są z niej wykonywane, jak i dla osób pracujących przy produkcji. Ze względu na specyficzny proces wytwórczy (prowadzony bez użycia chemii, wyłącznie na ściśle kontrolowanych ekologicznych plantacjach) jest to również surowiec, którego uprawa jest przyjazna dla środowiska naturalnego. Na bawełnie organicznej zyskują, więc wszyscy: natura, konsumenci i uczestnicy łańcucha dostaw.

Z kolekcji marki RESERVED klienci mogą wybrać dwa rodzaje produktów wykonanych z użyciem bawełny organicznej – pierwsze z nich to ubrania uszyte z tkanin ZAWIERAJĄCYCH BAWEŁNĘ ORGANICZNĄ, drugie zaś to modele wykonane w PROCESIE ORGANICZNYM z użyciem bawełny organicznej. Odzież wykonana w procesie organicznym poza tym, że zawiera w składzie surowcowym bawełnę ekologiczną dodatkowo również każdy z kolejnych etapów jej powstania: od przędzenia, po produkcję włókniny, farbowanie, wykonywanie nadruków na wykańczaniu gotowych modeli skończywszy, odbywa się w certyfikowanym zakładzie produkcyjnym. To najbardziej zaawansowany model zarówno pod względem kontroli warunków produkcji, jaki i monitorowania jej wpływu na osoby zaangażowane w ten proces oraz na środowisko. Modele w kolekcji powstałe w procesie organicznym to nasz świadomy wybór w kierunku odpowiedzialnej mody

Produkty Reserved Organic Cotton także w swoim designie będą nawiązywały do filarów ekologii, świadomej konsumpcji, odpowiedzialnego biznesu i fair trade. Ich styl opiera się o prostotę i naturalność. Znaczenie mają klasyka, wysoka jakość, uniwersalizm, i minimalizm, jako najistotniejsze wyznaczniki stylu linii Organic.

Produkty Organic Cotton będą stanowiły integralną część wszystkich linii produktowych Reserved, w tym linii dziecięcych oraz premierowej w tym sezonie linii Newborn.