Sposoby usuwania tkanki tłuszczowej z brzucha

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, wiotka skóra oraz rozstępy w okolicach brzucha to najczęstsze problemy, z jakimi zmaga się wiele osób – głównie kobiet – w czasie odchudzania czy np. po ciąży i porodzie. Rozciągnięte mięśnie i wiotka skóra oraz nagromadzona tkanka tłuszczowa jest bardzo trudna do usunięcia. Duże wahania wagi mogą być dodatkowo przyczyną powstawania nieestetycznych rozstępów. Tak poważnych defektów nie da się usunąć całkowicie przy pomocy kosmetyków, diety czy aktywności fizycznej.

Sposoby medycyny estetycznej na eliminację tkanki tłuszczowej z brzucha

W przypadkach, gdy mamy do czynienia z wyżej wymienionymi problemami, obecna medycyna estetyczna podaje nam wiele różnego rodzaju innowacyjnych rozwiązań w postaci mniej lub bardziej absorbujących zabiegów usuwania tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Przykładem takich nowoczesnych metod są:

  • Body Jet Evo – mikroliposukcja wodna – jest to innowacyjna odmiana standardowej liposukcji, służąca do delikatnego i precyzyjnego usuwania stosunkowo niewielkich ilości tłuszczu z okolic brzucha. Jednocześnie zebrany tłuszcz może służyć jako tkanka transferowa np. do wypełniania zmarszczek. Jest to możliwe dzięki specjalnemu systemowi FillerCollector®, który pozwala na oddzielenie tłuszczu od substancji znieczulającej. Podczas zabiegu stosuje się strumień wody, co umożliwia pozyskanie nienaruszonych komórek. Metoda ta inaczej zwana WAL (water- jet assisted liposuction) opiera się na wypłukiwaniu tłuszczu przez specjalny roztwór soli fizjologicznej oraz znieczuleniu przy użyciu kaniuli. Pomaga to zminimalizować wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowe, a także różne uszkodzenia mechaniczne powstałe podczas tradycyjnej metody.
  • Zabieg Pellevé™ – metoda ta opiera się na nieinwazyjnym odmładzaniu skóry różnych części ciała, w tym również brzucha. Jest to technika polegająca na wykorzystaniu energii o częstotliwości fal radiowych (RF). Energia ta podczas zabiegu ogrzewa i modyfikuje strukturę skóry oraz tkanki tłuszczowej. Takie podgrzanie skóry właściwej, powoduje pobudzenie fibroblastów do 10-krotnego zwiększenia produkcji kolagenu. Pierwszy etap prowadzi do napięcia i kurczenia się włókien kolagenowych, co z kolei daje efekt liftingu. Etapem drugim jest zwiększona produkcja nowego kolagenu przez fibroblasty, dlatego aby uzyskać całkowity efekt należy poczekać około miesiąca. Zastosowanie fal radiowych jest bezpieczne, a ich użyciu towarzyszy odczucie przyjemnego ciepła w miejscu aplikacji.
  • Vanquish – metoda opierająca się na bezbolesnej i efektywnej redukcji tkanki tłuszczowej przy użyciu nowego urządzenia Vanquish firmy BTL Aesthetics. Usuwanie tkanki tłuszczowej poprzez zabiegi korzystające z techniki Vanquish opiera się na wynalezionej niedawno technologii energii Selective HF. Vanquish jest urządzeniem, wykorzystującym technologię LAHF. Jest to wielkoobszarowe pole prądu o wysokiej częstotliwości, które umożliwia zredukowanie nawet głęboko umiejscowionej tkanki tłuszczowej, co sprawia, że modelowanie brzucha staje się łatwe, bardzo efektywne i przede wszystkim bezpieczne dla pacjenta.
  • Kriolipoliza – zabieg opiera się na tym, iż komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą są bardzo wrażliwe na działanie zimna. Tempera około 0oC powoduje ich obumieranie. Procedura opiera się na kontrolowanym i umiejętnym, miejscowym chłodzeniu tkanki. Wynikiem takiego działania jest ubytek tkanki tłuszczowej spowodowany jej, wymuszoną przez działanie niskiej temperatury, lipolizą, a co za tym idzie utraty zbędnej masy ciała. Taka cecha komórek tłuszczowych pozwoliło właśnie na opracowanie technologii kriolipo, która jest wykorzystywana w medycynie estetycznej.
  • Lipoliza laserowa – procedura opiera się na użyciu specjalnej wiązki lasera. Światłowód o średnicy 0,6 mm, który przewodzi laser, wprowadza się przez niewielki otwór do tkanki tłuszczowej brzucha lub pod skórę. Emisja promieniowania laserowego pozwala na bezkrwawe rozbijanie komórek tłuszczowych. W wyniku takiego działania komórki tłuszczowe zamieniają się w emulsję, którą organizm jest w stanie wchłonąć w naturalnie metaboliczny sposób w ciągu kilku dni. Oprócz naturalnego wchłaniania się tkanki tłuszczowej możliwe jest również odessanie emulsji strzykawką lub specjalnym urządzeniem. Ponadto w wyniku zabiegu zostają pobudzone fibroblasty, które produkują nowe włókna kolagenowe. Dzięki temu skóra ulega napięciu, co eliminuje nieestetyczną wiotką i „wiszącą” skórę.

Wszystkie te metody pozwalają na skuteczne usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha. Jednak jak podaje specjalistka z zakresu dermatologii – Agnieszka Bliżanowska – problem będzie wracał jeżeli po zabiegu nie zadbamy o odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj