Noc z Harper’s Bazaar

W Noc Muzeów redakcja Harper’s Bazaar przeniesie się do Galerii Salon Akademii  gdzie wraz z Katedrą Mody Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie połączymy się w dzieło sztuki/mody. W przestrzeń Galerii, gdzie obecnie znajduje się wystawa: „Moda to słowo na P. Po co modzie Katedra w Warszawie? Po co Warszawie Katedra Mody?” w komponujemy mobilne studio fotograficzne Harper’s Bazaar.

Każdy z odwiedzających będzie przyglądać się tworzeniu okładki magazynu na każdym etapie produkcji. Odwiedzający będą świadkami powstawania sesji okładkowej: przygotowań modelek do zdjęć z wykorzystaniem dzieł artystów warszawskiej Katedry Mody.  Praca fotografa, modelek, stylistów, makijażystów, a także redaktorów i artystów zostanie wpisana w tło wystawy.

 Noc z Harper’s Bazaar

Wystawę Moda to słowo na P. Po co modzie Katedra w Warszawie? Po co Warszawie Katedra Mody? do 18 czerwca można oglądać w warszawskiej Galerii Salon Akademii. Zaproszono do jej uczestnictwa artystów i ich dzieła, których i które można potraktować jako istotne znaki polskiej sztuki współczesnej. Dzieła i artystów, którzy tworzą wyraźny i rozpoznawalny język dzisiejszej sztuki – zestawiono z nimi prace studentów i absolwentów Katedry Mody ASP.

Artyści: Rafał Bujnowski, Ada Karczmarczyk, Paulina Ołowska, Pikaso, Monika Zawadzki.
Kurator: Janusz Noniewicz.

 Noc z Harper’s Bazaar

W ramach Nocy Muzeów w Galerii Salon Akademii odbędą się również krótkie warsztaty pisania o modzie, a także interpretowania ubrań i ich relacji z kulturą, cywilizacją i sztuką – Modę i sztukę trzeba poczuć i opisać. Warsztaty prowadzić będzie Marcin Różyc, krytyk mody i kurator. Zgłoszenia na warsztaty wysyłać można do 13.05.2015 r. na adres: [email protected]  (zarówno dla profesjonalistów, jak i osób niezwiązanych z dziennikarstwem, modą czy kulturą).