Eko Fashion Weekend: moda, kreatywność i ekologia w Krakowie

Już niedługo studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru pokażą, że modę można tworzyć dosłownie ze wszystkiego – wystarczy uruchomić wyobraźnię i pomysłowość. Od 29 stycznia do 1 lutego czeka nas kolejna edycja Eko Fashion Weekendu, organizowanego przez naturalnnnat (www.ksa.edu.pl). Jego kulminacją będzie pokaz mody recyklingowej Junk Fashion Show (1 luty).

Junk to po angielsku odpad. Z takiego właśnie przeznaczonego do recyklingu papieru kreacje stworzą studenci I roku SAPU. Na wybiegu mają pokazać modowe szaleństwo, a jedynym ograniczeniem jest ich twórcza imaginacja. Powtórne wykorzystanie papieru nie tylko przypomni o ekologii, ale także uruchomi w młodych artystach pokłady wyobraźni. Partner Generalny Eko Fashion Weekend – Polski System Recyklingu, wręczy swoją nagrodę autorowi najlepszego projektu recyklingowego.

Drugi rok studentów SAPU otrzymał inne zadanie. Ma nie tylko spoglądać na nowe trendy, ale także w przeszłość. Zadaniem jest poszukiwanie nowego kontekstu dla elementów minionych epok i przełożenie go na język współczesnej mody w duchu past modern. W tym wypadku gama dostępnych materiałów jest znacznie szersza, studenci mogą bowiem korzystać z najnowszych zdobyczy technologicznych. Wszystkie projekty zaprezentują modelki i modele z Agencji Reklamex (www.reklamex.krakow.pl).Eko Fashion Weekend

Junk Fashion Show ma przybliżyć publiczności pojęcie ekologii i pokazać, że moda oraz sztuka mogą również pozostawać w zgodzie z naturą.

W czwartek i w piątek, 29 i 30 stycznia odbędą się bezpłatne warsztaty w budynku KSA (ul. Zamoyskiego 52) – ich uczestnicy mogą poznać metody przerabiania ubrań i torebek, tworzenia recyklingowej biżuterii, projektowania klosza od lampy.
W czwartek o godz. 17 można również wziąć udział w wernisażu projektów „Reinkarnacja przedmiotu” (budynek KSA, ul. Zamoyskiego 52), ukazującej elementy wyposażenia wnętrz stworzone przez studentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni. Wystawa czynna do końca lutego.

Dodatkową atrakcją są wykłady o odpowiedzialnej modzie i ekologicznym dizajnie.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy: [email protected]

Liczba miejsc ograniczona.