Moda męska w otoczeniu inspirowanym kortem tenisowym

Salony sprzedaży marki, która na wielu płaszczyznach swojej działalności poddawana jest odświeżeniu, muszą dorównać nowym założeniom, a jednocześnie podkreślać jej tradycję. W przypadku marki Recman wybór motywu przewodniego nowych butików był prosty – kort tenisowy. Od 2011 roku Recman jest Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski Mężczyzn w tenisie. Ta dyscyplina idealnie sprawdza się jako inspiracja łącząca nowoczesność z tradycją i elegancją. Za lifting shop conceptu odpowiada Forbis Group.

Zmiana wnętrza butików Recman jest jednym z elementów strategii marki mającej na celu odświeżenie jej wizerunku. Nowa wizja zakładała podkreślenie jej indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru, nawiązanie do tradycji oraz renomy firmy jako symbolu elegancji i męskiego stylu. To właśnie firmie Forbis Group powierzono zadanie stworzenia projektu sklepu firmowego marki w Centrum Handlowym M1 w podwarszawskich Markach. Firma była odpowiedzialna za opracowanie shop conceptu, projekt aranżacji salonu oraz projekt wykonawczy mebli.

Moda męska w otoczeniu inspirowanym kortem tenisowym

Dla naszej firmy, jako autora nowego projektu butików, tenis stał się idealną inspiracją, postawiliśmy na widoczne nawiązania do „białego sportu”. W związku z tym w salonie pojawiają się takie motywy jak siatka, wieszaki, ławeczki do ekspozycji produktów oraz tabliczki z logo Recman, nawiązujące do sportowej, eleganckiej szatni – wprowadza Marcin Powierza, dyrektor zarządzający Forbis Group.

Salon Recman w Markach podzielony jest na dwie strefy ekspozycyjne – classic i casual. W pierwszej z nich, w kolorze mebli przyściennych projektanci zaproponowali elegancki grafitowy laminat, z podobnego stworzono ladę. Z kolei meble w strefie kolekcji casual tworzą stalowe profile, siatki i wieszaki lakierowane na kolor czarny. Aby zróżnicować powierzchnie ekspozycyjne, zastosowano połączenie kolorystyczne i materiałowe, które szczególnie widać w meblach wolnostojących. Kompozycja stołów w centralnym punkcie sklepu również została odpowiednio wyróżniona – orzechowymi blatami i grafitowo-białymi skrzyniami. Bezpośrednim nawiązaniem do tenisa, obok dekoracyjnych siatek na ścianach, jest rudo-brązowa posadzka korespondująca z nawierzchnią kortów. Stanowi idealne dopełnienie stonowanych barw w meblach wolnostojących i przyściennych, jednocześnie nadając wnętrzu charakterystyczny wygląd – intensywny kolor wyróżnia salon na tle konkurencji, przyciągając uwagę klienta już z poziomu pasażu galerii.

Shop concept jest wynikiem ścisłej i intensywnej współpracy naszych projektantów i firmy Recman. Materiały, proporcje mebli, rodzaje ekspozycji zostały dokładnie przemyślane i zaprojektowane zgodnie ze standardami marki. Wnikliwość i wysokie oczekiwania pozwoliły stworzyć salon w pełni odpowiadający wymaganiom inwestora i klientów – podsumowuje Marcin Powierza z Forbis Group.