Urządzasz mieszkanie? Postaw na funkcjonalność

Gdy po raz pierwszy urządzasz mieszkanie i zastanawiasz się nad stylem aranżacji, wiedz, że nie warto ślepo naśladować aktualnych trendów i odtwarzać projekty z atrakcyjnych katalogów. Mieszkanie ma bowiem służyć nie do podziwiania, ale do odpoczynku, pracy i spotkań rodzinnych. Ma to być miejsce, gdzie każdy domownik czuje się dobrze, gdzie jest mu wygodnie, miejsce, które odpowiada jego potrzebom i gustom.

Urządzasz mieszkanie? Postaw na funkcjonalność

Moda przemija, meble pozostają

Przeciętna polska rodzina wymienia meble co 20 lat. Jest to kawał czasu, a żadna moda nie trwa tak długo. Tak więc zamiast bez zastanowienia kupować meblarskie nowinki, nieraz o ekstrawaganckim designie, lepiej postawić na meble ponadczasowe. Klasyka nigdy się nie starzeje, a jedną z jej cech jest wysoka jakość wynikająca z dobrych, naturalnych materiałów oraz jakość wykonania , świadcząca o znajomości rzemiosła. Nie oznacza to, że projektanci i producenci mebli klasycznych nie sięgają po nowe technologie czy nie „przemycają”  nowych trendów we wzornictwie.

Meble klasyczne - meblarnia.com.pl

Meble klasyczne to sprzęty z charakterem, jak żadne inne tworzą ciepły, domowy klimat. Co więcej, pasują do większości stylów, bo łatwo je łączyć z innymi sprzętami, tkaninami, lampami, odmieniając tym samym charakter wnętrz. Zobacz klasyczne meble w stylu skandynawskim na stronie meblarnia.com.pl

Funkcjonalność to jest to

Wielu użytkowników współczesnych mieszkań stawia na minimalizm. Przeładowane meblami, dywanami, bibelotami wnętrza odeszły do lamusa. W pokojach ważna jest przestrzeń i światło. Tak więc meble powinny byś starannie wyselekcjonowane, spełniające kilka funkcji.

Sofy - sofy24.pl

Na przykład w salonie niezbędna jest kanapa. Jednak współczesne sofy w niczym nie przypominają wielkich, zwalistych siedzisk sprzed lat. Mimo dużej powierzchni wyglądają lekko i stylowo. Obicia z naturalnej i ekologicznej skóry czy z ekskluzywnych tkanin tworzą barwną plamę na tle ściany, są trwałe i eleganckie. Sofy w dzień służą jako miejsca do odpoczynku, gdzie przy stoliku kawowym można wypić herbatę, poczytać książkę czy porozmawiać z domownikami i gośćmi. Natomiast nocą sofy z funkcją spania przydają się jako wygodne łóżko dla gości. Sprawdź dostępne modele sof rozkładanych na stronie sofy24.pl. Równie wygodne są sofy narożnikowe. Dzięki nim można racjonalnie wykorzystać przestrzeń w salonie, tworząc przytulny kącik wypoczynkowy.

Urządzasz mieszkanie? Postaw na funkcjonalność

Szafy w salonie czy w sypialni nie są zbyt lubiane, bo zajmują sporo miejsca, a ich zwalista bryła przytłacza i nie dodaje wnętrzu przytulności. Dlatego warto nimi umeblować przedpokój i garderobę, a w innych pomieszczeniach zastąpić je komodami. Są to meble wielofunkcyjne. Na półkach i w szufladach można zmieścić wiele rzeczy, wierzch zaś warto wykorzystać jak szafkę pod telewizor czy podręczny stolik, na którym można ustawić kwiaty, położyć książkę. Komody i komódki stwarzają wiele możliwości w aranżacji pomieszczeń, łatwo zmieniać miejsce ich ustawienia, co odpowiada osobom lubiącym częste zmiany w swoim otoczeniu.

Urządzasz mieszkanie? Postaw na funkcjonalność

Innym meblem, przed wyborem którego trzeba się dobrze zastanowić, jest łóżko. Nic nie zastąpi tradycyjnego łóżka. Masowo rezygnujemy z wersalek i innych kanap,  na których sypianie groziło deformacjami i schorzeniami kręgosłupa. Wygodne i przestronne łóżko zadomowiło się w naszych sypialniach. I słusznie. Jednak trzeba zadbać, by w niedużych pomieszczeniach nie przytłaczało wielkością. Współczesny design preferuje i w tym zakresie lekkość i subtelność. Ażurowe wezgłowia czy prześwity pod łóżkiem to jedne z rozwiązań, które nadają temu meblowi wdzięk, nie pozbawiając nieco staroświeckiego uroku.

Urządzasz mieszkanie? Postaw na funkcjonalność

1 KOMENTARZ

  1. Ja jestem zdania, że mieszkanie powinno być zarówno piękne, jak i funkcjonalne. Jako, że jestem perfekcjonistką zleciłam projekt mojego mieszkania projektantce z Livingox. Efekt końcowy naprawdę przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Całość prezentuje się powalająco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj