Pokój nastoletniej elegantki

Nie jest łatwo oswoić się z momentem, gdy nasza mała, słodka córeczka wchodzi w burzliwy okres dojrzewania… Dramaty, kłótnie i płacze nagle stają się elementem dnia codziennego. Jak ułatwić nastolatce przejście przez ten etap, który wywraca wszystkich w rodzinie życie do góry nogami? Nie posiadamy złotego środka, ale wiemy, jak zaoszczędzić Wam starć na jednym polu – urządzeniu pokoju, który sprosta wymaganiom młodej buntowniczki.

O tym, że własny pokój jest przestrzenią istotną dla każdej młodej kobiety pisała już Virginia Woolf. Tam przechowujemy wszystkie wspomnienia i rozmyślamy o nurtujących nas sprawach. Sypialnia nastolatki to miejsce, w którym nie tylko będzie się uczyć, czytać i plotkować z koleżankami, ale przede wszystkim  – gdzie musi cuć się bezpiecznie. To centrum jej wszechświata. Azyl, w którym będzie mierzyć się z większymi i mniejszymi problemami…

Łóżko

Nie trzymajmy się standardów! Łóżko nastolatki powinno być wyjątkowe. Wam, jako rodzicom, zależy przede wszystkim na jakości. Waszej córce – na wrażeniach wizualnych. Nie zapominajmy, że lada dzień przestanie wracać sama ze szkoły. W jej pokoju będzie pojawiać się coraz więcej koleżanek, zaczną się całonocne pijama party. Doskonałym rozwiązaniem będzie łóżko marki Pinio z kolekcji Parole. Wykonane jest z płyty MDF, słynącej z dużej wytrzymałości – dzięki czemu posłuży przez wiele lat. Do wyboru są różne połączenia kolorystyczne, a marka zapewnia opcję personalizacji mebla, co na pewno przypadnie do gustu waszym córkom – indywidualistkom. Kolekcja jest przede wszystkim bardzo subtelna i klasyczna. Dziewczęce grafiki sprawiają, że staje się nie powtarzalna. Nie tylko my doceniamy jej urok: Kolekcja została nagrodzona tytułami Diament Meblarstwa 2013, Produkt Roku 2013 czasopisma Meble Plus oraz złotym medalem Targów Kielce podczas targów „Czas Dziecka 2014”.

Szafa

Upewnijcie się, że szafa, którą zakupicie ma wystarczająco półek. Kobiety kochają ubrania! Namawiamy was na klasyczną, dwudrzwiową szafę. Na stronie Pinio znajdziecie aranżacje wnętrz przy użyciu mebelków z różnych kolekcji tej marki – przydadzą się jako inspiracja do stworzenia wnętrza idealnego dla Waszej dorastającej córki!

Pozostałe elementy wyposażenia

Meble w pokoju nastolatki muszą być praktyczne, ale też przytulne. Szkoła to w końcu bardzo absorbujący temat, dlatego niezbędne jest dobre biurko, które może przyczynić się również do rozwoju pasji i talentów: malarskich, pisarskich, czy informatycznych. Warto zadbać też o to, by w pokoju znalazła się odpowiednia ilość półek i szafek, w których dorastająca kobieta będzie mogła przechowywać sekrety – za dużo skrytek nigdy nie zaszkodzi, za mało – owszem. Jako uzupełnienie proponujemy toaletkę z kolekcji Parole. Jest delikatna, elegancka i adekwatna do wieku lokatorki pokoju. A przede wszystkim – toaletka to spełnienie marzeń każdej małej elegantki!

 

Pokój nastolatki powinien być zgodny z jej temperamentem i koić problemy dnia codziennego, spokojnymi barwami. Jako że twoja córka dorasta w zawrotnym tempie, łóżko w kształcie statku kosmicznego, czy lampka z gwiazdkami nie wprawi ją w zachwyt. W miarę zmian w jej życiu, pokój powinien sprostać wymaganiom i potrzebą nastolatki. Poza odzwierciedleniem zainteresowań, musi przede wszystkim być funkcjonalny, tak aby można było odrabiać w nim lekcje, porozmawiać o koledze z klasy z przyjaciółką, czy po prostu odpocząć. Wyzwanie jest nie małe, ale jesteśmy pewni, że sobie z nim poradzicie. Powodzenia!