Pokaz kolekcji marki Kossmann „Universal Woman”- jesień/zima 2014/15

Zaprezentowana kolekcja to minimalizm, czystość form i architektoniczne linie, które w połączeniu z kontrastowymi zestawieniami barw i faktur, tworzą dress-code współczesnej kobiety. Na wybiegu królowały czerń, i antracyt zestawione z kobaltem, fuksją i szafirem, oraz złotymi elementami. W kolekcji dominują wełny, jedwabie oraz wysokogatunkowe dzianiny. Znakomita konstrukcja i najwyższej jakości tkaniny to znak firmowy marki Kossmann.

Tego wieczoru zaproszeni goście – dziennikarze modowi, styliści, gwiazdy, przedstawiciele biznesu i dyplomacji zobaczyli również kolekcję wieczorową stworzoną przez Teresę Sedę specjalnie dla marki Kossmann. Kreacje odszyte są w jednym egzemplarzu, zapewniając unikalny charakter. Mix prostej formy zaczerpniętej z Japonii i bogatych zdobień z elementami charakterystycznymi dla baroku nadają kolekcji charakter wieczorowy i unikatowy. Kolory dominujące to szafiry, ponadczasowa czerń z dodatkami złota, srebra i cekinów. Tkaniny to głównie naturalny jedwab.

Wielką fanka stylu Kossmann jest Marta Kuligowska Bardzo podoba mi się ta kolekcja bo jest do noszenia. W ubraniach Iwony czuję się pięknie i elegancko tak jak powinnam się czuć”. Na pokazie marki Kossmann po raz pierwszy była Lidia Popiel, ubrana w szarą sukienkę z najnowszej kolekcji  „W tej kolekcji delikatność i eteryczność jest w podtekście. To jest bardzo piękne jeśli coś nie jest dosłowne. A tutaj bardzo proste linie, subtelność i harmonia w kompozycji jest czymś co trafia w serce”. Anna Głogowska Jestem zachwycona prostotą i minimalizmem. Jak się okazuje nie trzeba mieć wielkich taft i różnych gorsetów żeby czuć się pięknie i seksownie„. Iwona Kossmann podsumowując pokaz powiedziała, że jej ulubionym lookiem dziennym jest czarna, ołówkowa sukienka z wstawkami z kratki, a na wieczór wybiera tiulową, pudrową spódnicę i czarny, cekinowy top.

Wśród wielu znakomitych gości kolekcję podziwiały: Marta Kielczyk, ,Mariola Bojarska-Ferenc, Anna Jurksztowicz, Paulina Smaszcz-Kurzajewska (na ten wieczór wybrały kreacje marki Kossmann) oraz Urszula Dudziak, Laura Łącz, Ewa Gawryluk, Ewelina Rydzyńska, Wiganna Papina, a także Tomasz Kammel, Iwona Kutyna oraz Katarzyna Skrzynecka.

Marka Kossmann została założona 2 lata temu przez Iwonę Kossmann, która znając z  własnego doświadczenia  potrzeby aktywnie zawodowo kobiet wyszła im naprzeciw tworząc markę  sygnowana własnym nazwiskiem.