Strefa relaksu. Odcienie Beckers Designer Colour w salonie

Salon to wyjątkowe miejsce w domu – w nim odpoczywamy i spędzamy czas w gronie rodzinnym, tu też przyjmujemy gości. Tę strefę relaksu zaaranżujmy z uwzględnieniem zarówno naszych estetycznych upodobań, jak i wygody i funkcjonalności.

Przystępując do urządzania przestrzeni do wypoczynku w salonie, powinniśmy zastanowić się, jaki jest nasz ulubiony sposób spędzania wolnego czasu w domu – lektura książek, rodzinny seans filmowy, a może rozmowy z przyjaciółmi? Aranżację dostosujmy do preferowanej przez nas formy relaksu.

Ważnym punktem jest niewątpliwie wybór mebli wypoczynkowych – sofy, leżanki bądź foteli oraz ich funkcjonalne rozmieszczenie w pomieszczeniu. W wykreowaniu sprzyjającej odpoczynkowi atmosfery pomocne będzie również odpowiednie oświetlenie – łagodne i rozproszone bądź punktowo skierowane na przykład na kącik do lektury. Ogromne znaczenie mają też zastosowane rozwiązania kolorystyczne. Wybierzmy barwy, w otoczeniu których będą dobrze się czuć i wypoczywać zarówno domownicy, jak i goście. Odcienie z kolekcji Beckers Designer Colour pomogą wykreować aranżacje o niebanalnym charakterze, a jednocześnie stworzyć przestrzeń idealną do relaksu.

Wytworne tonacje

 Refleksyjny błękit sprzyja odprężeniu – daje poczucie swobody i studzi negatywne emocje. W tej aranżacji, skomponowany z jasną szarością i ciepłym beżem, równoważy wizualne bogactwo elementów wyposażenia. Arystokratyczne formy mebli i lamp, szykowne tkaniny warto zestawić ze stonowaną kolorystyką ścian – to pozwoli stworzyć pełną klasy aranżację.

W przedstawionej aranżacji użyto kolorów z palety Beckers Designer Colour: Cup of Coffee i Aqua.

Słoneczne ciepło

Stylowa biblioteczka, komfortowe fotele – to propozycja dla wszystkich, którzy wolne chwile najchętniej spędzają na lekturze i konwersacji. Subtelny, jasnoszary kolor nie absorbuje uwagi, a jednocześnie w idealny sposób pozwala wyeksponować oryginalne ścienne dekoracje – jak lustro w niezwykłej, słonecznej ramie. Aranżacja nabierze jeszcze bardziej efektownego charakteru, gdy kolor pojawiający się na dodatkach przeniesiemy również na fragmenty ściany.

W przedstawionej aranżacji użyto kolorów z palety Beckers Designer Colour: Light Grey i Juicy Orange.

Stylowo i niebanalnie

Jeśli mamy do dyspozycji większą przestrzeń, oprócz tradycyjnej sofy, w salonie ustawmy również szezlong, tworząc dodatkowe miejsce do wypoczynku. Klasyczne szarości wprowadzą do wnętrza spokój i harmonię, warto jednak przełamać je intensywnym, żywym kolorem. Malinowy odcień na fragmencie ściany i elementach wyposażenia, ciekawie odmieni przestrzeń i nada jej rys wyjątkowości.

W przedstawionej aranżacji użyto kolorów z palety Beckers Designer Colour: Dark Raspberry i Stony Grey.

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj