Po śniegu rakietą w butach Merrell Siren Mid Thermo Waterproof

MRL_rakiety_sniezne1 MRL_rakiety_sniezne2Merrell Siren Mid Thermo Waterproof z jesienno-zimowej kolekcji 2013 to damski model butów do trekkingu, który znakomicie sprawdzi się na szlaku oraz podczas innych zimowych aktywności na świeżym powietrzu. Tej zimy odkryj w butach Merrell nową dyscyplinę – spróbuj wędrówek w rakietach śnieżnych.

Rakiety śnieżne – to nie tylko zimowy gadżet! Dzięki rakietom ciężar ciała jest rozkładany na większą powierzchnię, co pozwala na poruszanie się po śniegu bez zapadania. Początki dyscypliny wiążą się z koniecznością przemieszczania się na długich dystansach w głębokim śniegu. Obecnie wędrówki w rakietach śnieżnych stają się modnym i przyjemnym sportem zimowym, który można uprawiać zarówno na górskich szlakach, jak i na leśnych ścieżkach czy w miejskim parku. Potrzebne będą tylko dobre buty outdoorowe, takie jak Siren Mid Thermo Waterproof, które ochronią przed chłodem, wilgocią i śniegiem. Buty Merrell zostały wykonane ze skóry i nubuku oraz wyposażone w izolację Opti-Warm™ 300g, dzięki której utrzymują ciepło nawet podczas wielu godzin spędzonych na szlaku. Wodoodporna membrana sprawi, że stopy pozostaną suche także w czasie niespodziewanych opadów deszczu.

Wędrówki w rakietach śnieżnych to doskonała zabawa dla młodszych i dorosłych wędrowców. Co więcej, w każdym momencie można odpiąć rakiety i resztę trasy pokonać pieszo. Dlatego ważny jest wybór odpowiedniego obuwia. Model Siren Mid Thermo posiada podeszwę zewnętrzną Vibram Siren oraz bieżnik 6mm, które zapewnią dobrą przyczepność nawet na trudnej powierzchni. Język z bocznymi wstawkami zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza buta. Poduszka powietrzna w podeszwie środkowej Merrell Cushion Midsole amortyzuje wstrząsy i poprawia stabilność. Technologia Q-Form® współgra z anatomiczną wkładką Ortholite® i dopasowuje się do kobiecego sposobu poruszania.

Korzystanie z rakiet śnieżnych, w przeciwieństwie do innych sportów zimowych, takich jak narty czy snowboard nie wymaga specjalnego przygotowania ani umiejętności. Nauka zajmuje zaledwie kilka minut. Podczas treningu angażuje się te same mięśnie co podczas biegania po asfalcie, ale ręce i nogi wykonują ruchy o większym zakresie. W rakietach można poruszać się spokojnym marszem, a nawet biegać. Każdy dopasuje intensywność treningu do kondycji i możliwości. Rosnąca popularność rakiet śnieżnych sprawia, że są one coraz łatwiej dostępne. Można również skorzystać z wypożyczalni sprzętu, które pojawiają się w dużych miastach i górskich schroniskach.

Koniec wymówek – ruszaj po śniegu w rakietach w butach Merrell!

Cena Siren Mid Thermo Waterproof: 399 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj