Ukołysz mnie mamo

04Kołysanie i bujanie to czynności uwielbiane przez większość dzieci. I nie ma w tym nic niezwykłego – kołysanie jest naturalne, przypomina ruchy, które każdy malec odczuwał w życiu płodowym.

Jeszcze kilkanaście lat temu panował pogląd, że kołysanie i noszenie jedynie „rozpuszcza” dziecko. Tymczasem badania naukowe udowodniły, że kołysanie to bardzo istotny bodziec stymulujący rozwój niemowlęcia – pomaga w wytwarzaniu się połączeń między neuronami w mózgu a także wpływa pozytywnie na rozwój układu przedsionkowego (to część systemu nerwowego, odpowiedzialna za zmysł równowagi oraz koordynację ruchową). Układ ten najintensywniej rozwija się w pierwszych dwóch latach życia człowieka. Kołysane dziecko szybciej nauczy się siedzieć, raczkować i chodzić, ale też skakać na jednej nodze, chodzić po krawężniku, wchodzić po schodach i jeździć na rowerze. Kołysanie pobudza mózg do aktywności. Dziecko odkrywa, że istnieje zależność między zmianą pozycji ciała, a tym co widzi – rozwija dzięki temu wyobraźnię przestrzenną. W końcu też, nic tak nie uspakaja jak monotonne, leniwe bujanie.

Psychologowie od lat powtarzają, że huśtając dzieci wychowujemy geniuszy.

Właśnie dlatego warto zadbać by w pokoju noworodka znalazło się miejsce dla bujanego fotela.

Dzięki niemu karmiąc dziecko i tuląc każdego dnia zafundujemy mu porcję drogocennego bujania.

To takie proste i przyjemne zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.

Wśród bogatej oferty drewnianych mebli firmy PINIO znajdziemy wygodny fotel bujany. Jego prosta drewniana konstrukcja znakomicie wpasuje się w klimaty wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych.

Jest on na tyle obszerny, że bez trudu pomieści rodzica i dziecko.

Z czasem gdy niemowlę zaczyna dorastać, przesiada się na huśtawkę czy hamak wtedy bujany fotel staje się elementem służącym wszystkim domownikom. Wspaniale sprawdzi się na tarasie, w sypialni czy w salonie. To taki przyjazny mebel, który jak raz zawita do domu, pozostaje czasem na wiele pokoleń niosąc wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa i dając odrobinę lenistwa i wytchnienia, zawsze gotowy by ukołysać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj