Intymnie po brazylijsku – Depilacja miejsc intymnych

Całkowita depilacja miejsc intymnych już w starożytności była uznawana za wzór kobiecego piękna. Dzisiejsze kanony również przywodzą na myśl idealnie gładkie ciało. Obecnie najmodniejszym trendem w depilacji okolic intymnych jest bikini brazylijskie. Brazyliana polega na usunięciu wszystkich włosów ze wzgórza łonowego, warg sromowych i między pośladkami. Najlepszy i najtrwalszy efekt oraz idealną gładkość gwarantuje zabieg z użyciem wosku. Profesjonalny i szybki zabieg depilacji można wykonać w wyspecjalizowanych salonach Time for Wax.

Bikini brazylijskie to najczęściej wybierana depilacja intymna – aż 70 proc. kobiet depilujących się woskiem decyduje się właśnie na tę formę. Całkowita gładkość okolic bikini pozwala czuć się kobietom pięknie i atrakcyjnie w każdej sytuacji. Dzięki niej kobiety czują się pewniej, bardziej komfortowo i higienicznie, nie tylko na co dzień, ale również w trakcie menstruacji czy też w łóżku. Badania seksuologiczne dowodzą, że brazyliana bezpośrednio wpływa na wzrost poczucia atrakcyjności u kobiet, a tym samym może polepszyć życie seksualne w związku i zwiększyć intensywność doznań erotycznych. Mężczyźni także uwielbiają bikini brazylijskie – według nich to właśnie kobiety, dbające w ten sposób o okolice intymne, są najseksowniejsze!

Time for braziliana!

Depilację miejsc intymnych warto wykonywać w wyspecjalizowanych salonach depilacji woskiem, w których zachowane są wysokie standardy higieny oraz gdzie zabiegi wykonuje doświadczony i dobrze wyszkolony personel. W Time for Wax wykonuje się zabiegi depilacji bikini przy użyciu gorącego wosku w dwóch odmianach: klasycznego wosku paskowego oraz bezbolesnego wosku Magic Wax, przygotowanego specjalnie do depilacji delikatnych okolic. Jest to autorski wosk, stworzony na bazie naturalnych składników, który minimalizuje ból w trakcie zabiegu i redukuje podrażnienia po depilacji. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się do  3-4 tygodni, w zależności od tego, jak szybko rosną u danej osoby włosy.

Jak przebiega zabieg depilacji brazylijskiej?

1.Rozgrzany wosk nakładany jest szpatułką na depilowaną część ciała, a następnie zrywany za pomocą bawełnianego paska (wosk klasyczny) lub bezpośrednio w zastygniętej formie (Magic Wax).

2.Dla komfortu wykonywanego zabiegu kosmetyczka może poprosić o pomoc przy naciąganiu skóry w trakcie depilacji.

3.Po depilacji miejsc intymnych należy samodzielnie posmarować skórę oliwką lub balsamem wskazanym przez kosmetyczkę

W celu zredukowania bólu i nieprzyjemnego odczucia przy depilacji Time for Wax stworzył zabieg depilacji przy użyciu bezpaskowego wosku Magic Wax, który minimalizuje ból w trakcie i podrażnienia po zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Dla uzyskania pożądanych efektów depilacji woskiem włosy powinny mieć długość od 0,5 do 1 cm. Jeśli włosy będą zbyt krótkie, niemożliwe będzie ich dokładne usunięcie, natomiast przy ich większej długości w trakcie zabiegu możemy odczuwać nieprzyjemne szarpanie. Przed depilacją woskiem nie należy stosować na depilowaną partię ciała tłustych kremów, balsamów i olejków. Należy zrezygnować również z opalania się i korzystania z solarium przed depilacją, a także bezpośrednio po niej.

Jak dbać o skórę po depilacji bikini?

Delikatna i wrażliwa skóra okolic bikini bezpośrednio po depilacji może być lekko podrażniona i zaczerwieniona. Efekt idealnie gładkiej i miękkiej skóry pojawi się po 2, 3 dniach. Po zabiegu należy unikać pływania w chlorowanej lub słonej wodzie, korzystania z sauny, czy wykonywania ćwiczeń. Do tych czynności można wrócić, kiedy zniknie zaczerwienienie skóry. Warto tez pamiętać, aby nie używać maszynki do golenia pomiędzy depilacjami.