Tegoroczne kolekcje świąteczne – AlmiDecor w Operze

Tegoroczne kolekcje świąteczne AlmiDecor dedykujemy wszystkim, dla których ważne jest słowo, obraz i dźwięk. Gościnne wnętrza Opery Wrocławskiej stały się inspiracją dla wielu pięknych kadrów, w których świąteczne ozdoby nabierały nowego, nie tylko dekoracyjnego znaczenia.

Cabaret , Cherry, Carnival i Taiga – to, używając terminologii muzycznej, takie divertimento, czyli specjalny, świąteczny zestaw , na tyle różnorodny, by spełnić rozmaite oczekiwania. Są więc wzory bardzo tradycyjne, o klasycznej kolorystyce, ale są też takie, które dotychczasowe wyobrażenia o choinkach, stroikach i bombkach zmienią w tempie molto vivace.

Mamy nadzieję, że w tym roku nasze kolekcje przyniosą radość i energię karnawałową, miłą, pozytywną nostalgię, nutę kobiecej delikatności, finezji i powiew mroźnej świeżości… .

Cabaret

Lekka, delikatna, finezyjna – taka… biżuteria świąteczna. Nieco przewrotnie ilustrująca mit o kobiecości i męskości. Czy piórka, błyskotki, girlandy, kwiaty są wyłącznie domeną pań? Wystarczy zobaczyć jak twórcy kostiumów zazwyczaj wyobrażają sobie jednego z bohaterów „Czarodziejskiego fletu” – słynnej opery Mozarta . Papageno to najbarwniejsza postać – wystrojony w piórka ptasznik, który tak długo szuka szczęścia, aż znajdzie je w duecie z równie strojną Papageną… .

Często w dziełach muzycznych wątki lekkie, żartobliwe, przeplatają się z poważnymi, głębszymi. Podobnie jest w kolekcji Cabaret: dla kontrastu z bielą, różem, srebrem – pojawia się głęboka czerń. Jak suknia Królowej Nocy – innej postaci z muzycznej opowieści Mozarta. Ta czerń dodaje wyrazu, charakteru, buduje nastrój. Jest wyrazistym akcentem świątecznej opowieści AlmiDecor, tworzy jej smak. W końcu i tak wiadomo, że – jak w spektakularnym finale opery – zwycięży światło i dobro…

Carnival

Sylwestrowa noc w Operze : mistrz ceremonii – trefniś, daje znak i zapalają się wszystkie światła, a na widowni pojawiają się bohaterowie spektakli, by – tym razem – zamienić się w publiczność. Czekają ich wzruszenia, emocje, kolory, dźwięki … .

Nastrój zabawy, karnawału, balu maskowego, ale i tajemnicy, podkreślonej zmysłową, nasyconą kolorystyką – tak scharakteryzować można kolekcję Carnival. Turkus, fiolet, bursztynowy i miedziany brąz, zieleń, złoto – barwy zdecydowane, intensywne, podobnie jak uczucia przedstawiane zazwyczaj na scenie. Towarzyszy im delikatność piórek, ulotność motyli, finezja zdobień.

Choinka cała w kwiatach, ozdobiona boa z ptasich piór – radość, energia, muzyka, fajerwerki! Czyż nie tego oczekujemy pod koniec każdego roku?

Cherry

Wyobraźmy sobie publiczność, która tak jak 200 lat temu zasiada w pięknej, bogatej sali Opery. Głęboka, bordowa czerwień współgra ze złotem, mięsisty aksamit kotar i obić foteli chłonie szepty i pierwsze dźwięki muzyki. Po efektownej uwerturze zapada cisza, w której łagodny sopran śpiewaczki rozbrzmiewa jak złoty dzwoneczek. Następnie dziarska trąbka ożywia akcję i zapowiada jej gwałtowny zwrot. Opera „buffo” – komiczna, musi budzić uśmiech, szczególnie, gdy na scenie pojawia się „buffone”, czyli błazen. Ukryty przezornie za maską, zaśpiewa figlarną piosenkę, skomentuje miłosne perypetie, wywoła rumieniec u damy siedzącej w pierwszym rzędzie … .

Kolekcja Cherry odzwierciedla taką świąteczną nostalgię – jest tradycyjna i łączy bogactwo formy z pełnym emocji przekazem. Wyczarowuje obrazy, dźwięki i wrażenia, choć składają się na nią właściwie tylko trzy barwy – złoto, purpura i kremowy odcień bieli. Towarzyszy im za to różnorodność elementów – są tu kwiaty, bombki, gałązki, wianki, girlandy, dzwonki, trąbki, ptaki, renifery, gwiazdki, anioły i divy operowe, puzderka i maski.

Taiga

Najbardziej zimowa w tonacji kolekcja spośród tegorocznych propozycji AlmiDecor – połyskliwa , mieniąca się srebrem złotem, perłą. Ze względu na różnorodność elementów – również pod względem ich wielkości, idealna do dekoracji stołu, choinki i świątecznego salonu. Pojawiają się w niej przepiękne anioły unoszące się z lekkością i wdziękiem, a obok nich rubaszne mikołaje w błazeńskich czapkach, pełne takiej radości , jaką mają najweselsze kolędy i pastorałki.

Ciepłe, karmelowe i kremowe odcienie tkanin – obrusów, serwetek, zasłon, będą doskonale współgrać na stole z platerami, śnieżnobiałymi bombkami, kryształkami, srebrzonym szkłem, brokatem ozdób, czy – jakby zmrożonymi – kwiatami i gałązkami .

Taki stół mógłby się pojawić w świątecznym śnie Klary – głównej postaci baletu Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów”, której pokój zamienił się nagle w ośnieżony, połyskujący szronem las i wśród tej zimowej scenerii śnieżynki zatańczyły słynnego walca… .

Za użyczenie wnętrz do sesji zdjęciowej dziękujemy bardzo Operze Wrocławskiej www.opera.wroclaw.pl

Zdjęcia: Tomasz Augustyn

Stylizacja: Anna Sztrajt-Uspieńska i Rafał Szymura

Koncept sesji: Rafał Szymura

Tekst: Danuta Zeidler

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj