Łazienkowy dylemat. Klasycznie czy nowocześnie.

  TwojaBateria.pl propozycja retro umywalki Kerasan
  Aranżacja Łazienki

  Dzisiejsze łazienki to już nie tylko funkcjonalnie dobrana armatura. Ostatnim krzykiem mody są szyte na miarę kompleksowe „pokoje kąpielowe”. Jaki jednak styl wybrać? Modny minimalizm czy ponadczasową klasykę?

  Problemem, z jakim stykamy podczas aranżacji łazienki, nie jest już najczęściej budżet, ani metraż naszej łazienki. Często na prowadzenie wychodzi odwieczny dylemat, w jakim urządzić ją stylu?

  Dla wielu osób, decyzja o wyglądzie łazienki kończyła się na wybraniu neutralnych, ponadczasowych… i nudnych wzorów.  Wcześniej łazienka miała być przede wszystkim użyteczna. Dziś, gdy przeciętny poziom stopy życiowej się podnosi, pragniemy by każdy element wystroju naszego mieszkania był przemyślany i nieprzypadkowy. Wybierając między dwoma stylami: nowoczesnym a retro, warto zastanowić się: jaką kwotę przeznaczymy na aranżację, ile czasu spędzamy w łazience i przede wszystkim, który styl zagwarantuje nam największy relaks. Łazienkę klasyczną poznamy po tradycyjnym wzorze, klasycznych meblach, oryginalnych dodatkach i stylizowanej armaturze. Nowoczesną łazienkę – po jednolitym wykończeniu ścian i podłóg, oszczędnym stosowaniu ozdób i wszechobecnej symetrii.

  Spojrzenie w przeszłość.

  Jeżeli dobrze czujesz się w otoczeniu pełnym przepychu, a klasyczne piękno stanowi dla Ciebie najwyższą wartość – wybierz łazienkę w stylu retro.

  Współczesna łazienka z powodzeniem może uchodzić za starszą niż w rzeczywistości. Jest to świetne rozwiązanie dla posiadaczy mieszkań w starych kamienicach, jednak przy odrobinie pracy i nakładem niewielkich środków, każdą łazienkę możemy odpowiednio wystylizować, a sobie przy okazji zaserwować odrobinę luksusu.

  Głównym elementem będzie oczywiście wanna. Dla przestronnych wnętrz odpowiednia będzie wolnostojąca, na przykład na stylizowanych lwich łapach, tak by można było się do niej dostać przynajmniej z trzech stron.  Równie istotnym elementem każdej stylizacji jest umywalka i bateria. Każdy z tych trzech elementów, musi ze sobą współgrać i stworzyć integralną całość.

  Baterie dwuuchwytowe wyjątkowo dobrze prezentują się w łazienkach stylizowanych na retro – doradza Kamil Urbaś z portalu www.twojabateria.pl – W takim wnętrzu idealnie sprawdzą się modele w kolorze starego złota.

  Pamiętajmy o tym, że wnętrza urządzone w duchu minionych epok, powinny być subtelne i eleganckie. Konieczne są materiały o wysokiej jakości, by nasz w zamierzeniu, gustownie urządzony salon kąpielowy nie raził przesytem i kiczem.

  Styl nowoczesny, czyli oddech przestrzeni

  Posiadając łazienkę o niewielkim metrażu warto zastanowić się nad pomieszczeniem w duchu nowoczesności. Minimalizm, prostota, funkcjonalność – to trzy wytyczne tego stylu. W przestrzeniach realizujących te założenia mamy wyraźny podział na funkcjonalne strefy i oraz złudzenie większej powierzchni łazienki.

  Jeżeli wyciszamy się tylko w pomieszczeniach schludnych i minimalistycznych, jest to rozwiązanie dla nas. Warto zainwestować w materiały, które służyć nam będą przez lata, styl ten nie lubi „udawanych” kamieni, granitów czy wszelkich innych imitacji. Warto postawić na jeden mocny akcent. Geometrycznie genialna bateria Watersquare przez lata będzie cieszyć nie tylko nasze oko, ale również niezawodnym funkcjonowaniem. Jeśli chcemy dodać naszej prostej łazience odrobinę koloru możemy wybrać wersję Light, która podświetla strumień wody w zależności od jego temperatury.  Cała seria Watersquare doskonale pasuje do surowych minimalistycznych wnętrz, ze względu na swoją geometrię. Prostota linii i kształtów doskonale wpasowuje się w nowoczesne wnętrza, a dzięki jakości wykonania będzie stanowić bardzo elegancki akcent.

  Decydując się na zakup armatury łazienkowej, postawmy przede wszystkim na jakość, bo łazienka ma nam służyć przez lata. Kolejny ważny krok to wybór linii przewodniej, dominującego stylu i zakup odpowiednio dobranej wanny oraz umywalki oczywiście w harmonii z bateriami. Jeśli zdecydujemy się na styl retro pamiętajmy o umiarze i odpowiednim doborze kolorów i dodatków, jeśli natomiast wybierzemy łazienkę w stylu nowoczesnym nie bójmy się odważnych dodatków. Z pewnością ożywią i wzbogacą nasz misternie przygotowywane wnętrze. Gdy wszystkie elementy złożone zostaną w całość już pierwsza relaksująca kąpiel zrekompensuje wszystkie trudy włożone w zaaranżowanie łazienki naszych marzeń.