Łazienka z przezroczystej tafli

  Twojabateria.pl Glasspoint2
  Glasspoint

  Szkło w aranżacji łazienki nie jest już niczym nowym ani niespotykanym. Ze względu na swoje estetyczne walory wciąż zjednuje sobie zwolenników. Szklane akcenty w łazienkowej przestrzeni to już nie tylko osłona prysznicowa, lustro czy półka pod nim. Coraz odważniej korzystamy z możliwości jakie daje ten materiał, różne sposoby jego barwienia i zdobienia, aby stworzyć wnętrze przytulne i ciekawe wizualnie.

  Łazienka z przezroczystej tafli

  Decydując się na wykorzystanie szkła w urządzanej właśnie łazience warto zastanowić się nad kilkoma możliwościami. Po pierwsze – czy zależy nam na uzyskaniu efektu najbardziej kojarzącego się z tym materiałem, czyli czystości, jasności, nawet sterylności i wszechobecnego światła, czy raczej wolimy wykorzystać elementy ze szkła wielobarwnego, zdobionego. Kolejną ważną kwestią jest ilość szkła w aranżacji. Czy skupiamy się na mniejszych elementach, detalach w użytych dodatkach, ozdobnych akcentach, czy raczej tworzymy prawdziwe szklane królestwo.

  Jeśli chcemy uzyskać efekt czystości i lekkości najlepiej wybrać szkło bezbarwne czy mleczne. Wesoło tańczące i przepływające przez nie promienie słoneczne dodatkowo rozświetlą pomieszczenie, dzięki czemu, mimo neutralnych czy chłodnych barw całego wnętrza, stanie się ono przytulne, jasne i ciepłe. Nie jest oczywiście powiedziane, że takie elementy pasują jedynie do bieli, szarości czy innych chłodnych barw, ale na pewno w takiej kompozycji prezentują się wyjątkowo dobrze.

  Flower Power

  Od dłuższego czasu modna jest wyrazista kolorystyka w łazienkach. Gorąca czerwień, soczysta zieleń, turkus czy wyrafinowany fiolet nadają wnętrzu niesamowitego charakteru. Nie każdy bowiem dobrze czuje się w sterylnie czystej aranżacji. Tutaj także idealnie odnajduje się szkło, jednak w tym wypadku – soczyście barwione. I to już nie tylko w przypadku dodatków, takich jak półki, pojemniki na mydło, mydelniczki czy kubki. W łazienkach odważnych mieszkańców królują szklane umywalki, nierzadko przypominające barwne, wiosenne kwiaty, jak w przypadku kolekcji Flowers firmy Glasspoint. – Szklane umywalki z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem – zarówno klientów, którzy szukają nowych rozwiązań w aranżacji własnej przestrzeni, jak i producentów czy projektantów oferujących coraz nowsze, oryginalniejsze pomysły i propozycje – zauważa Kamil Urbaś ze sklepu TwojaBateria.pl.

  Do wyboru, do koloru

  Szklane umywalki to często prawdziwe dzieła sztuki. Wyobraźnię rozbudzają nie tylko dostępny kolory, ale także pomysły na niecodzienne kształty czy misternie dopracowane wykończenia, które same w sobie stanowią ozdobę całego wnętrza. Nieraz zwyczajny, na pierwszy rzut oka, model z bezbarwnego szkła, wydaje się być oczkiem wydrążonym przez spadające na szklaną taflę krople rosy. Wybór jest naprawdę szeroki. Modele zabudowane, wiszące, narożne czy wolnostojące, które nieraz przypominają starożytne, pięknie zdobione misy. Dzięki temu szklana umywalka może pasować do niemal każdego wnętrza, kolorystyki czy stylu aranżacji. – Szkło bardzo dobrze sprawdza się w małych łazienkach, ponieważ nie pomniejsza optycznie wnętrza – doradza Kamil Urbaś. – Dodatkowo, nie blokując przepływu światła sprawia, że łazienka wydaje się jaśniejsza i przytulniejsza.

  Szklana układanka

  Gdzie jeszcze pomysłowo, oprócz kabin prysznicowych, umywalek czy dodatków można zastosować szkło? Niezwykle estetycznie – na ścianie czy zabudowie wanny – wyglądają szklane mozaiki, czyli małe kafelki, kosteczki w jednolitym kolorze, kilku odcieniach jednej barwy lub dobranej kompozycji. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kafli czy innych okładzin ściennych. Możliwość tworzenia dowolnej układanki i zabawa kolorami pozwalają nam na podkreślenie wybranych elementów we wnętrzu, np. zaakcentowanie umywalki czy lustra kafelkami w kolorze łazienkowych dodatków.

  Szkło coraz odważniej zadomawia się w łazience. Umywalki, meble, drzwi, a nawet szklane ściany to na pierwszy rzut oka pomysły ekstrawaganckie, jednak po obejrzeniu kilku ciekawych aranżacji stają się obiektem pożądania niejednego amatora urządzania przestrzeni wokół siebie. I dobrze. Im więcej możliwości, kolorów, materiałów i nowych rozwiązań, tym większa szansa na stworzenie stylizacji idealnie dostosowanej do osobowości mieszkańców.

  1 KOMENTARZ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj