Inspiracje, Trendy, Design – Targi Idealny Dom i Wnętrze

  Targi idealny dom i wnętrze
  Targi Idealny Dom i Wnętrze

  W dniach 3-5 września br. w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI odbyła się trzecia edycja Targów IDEALNY DOM I WNĘTRZE. Targi na stałe już wpisały się w kalendarz ważnych imprez targowych w Polsce, głównie dzięki swojej mieszanej, biznesowo-konsumenckiej formule.
  Wystawcy każdego dnia Targów spotykali innych interesujących zwiedzających. Pierwszego dnia byli to architekci i projektanci, drugiego dnia przedstawiciele sklepów, dystrybutorzy, zaś trzeciego dnia klienci indywidualni. Dla każdej z tych grup odwiedzających przygotowane były liczne atrakcje, wpisujące się w program wydarzeń okołotargowych.
  Na powierzchni 3,5 tys. metrów kwadratowych wystawiło się 85 firm polskich i zagranicznych. Przez 3 dni targowe wystawę odwiedziło blisko 10 tys. osób. Głównym Patronem Medialnym Targów były czasopisma wydawnictwa MURATOR – M jak Mieszkanie, Moje Mieszkanie i portal urządzamy.pl

  Wystawcy i asortyment prezentowany na targach

  Największą grupę prezentowanych produktów stanowiły artykuły dekoracyjne, elementy związane z wystrojem i aranżacją wnętrz, meble mieszkaniowe, artykuły wykończeniowe, sprzęt RTV/AGD oraz wyposażenie kuchni i łazienki.
  Po raz drugi równolegle z Targami Idealny Dom i Wnętrze w dniach 4-5 09. 2010 w hali nr 3 EXPO XXI odbyły się Targi Mieszkaniowe Tabelaofert.pl. Wspólne zorganizowanie Targów stanowi odpowiedź na stale rosnące, mimo spowolnienia gospodarczego, zapotrzebowanie na nowe mieszkania i usługi związane z aranżacją i wyposażeniem wnętrz w meble i artykuły dekoracyjne.

  Konkurs dla Wystawców

  Podczas uroczystego otwarcia Targów na scenie, wręczono nagrody w Konkursie na Najlepszy Wyrób Targów IDEALNY DOM I WNĘTRZE 2010.

  I miejsce ex-aequo przyznano ŁAŹNI PAROWEJ AQUARIUS zgłoszonej przez firmę PPH WANDEX oraz KRZESŁU MODEL FIOCCO zgłoszonemu przez firmę EBANO DESIGN. Do zapoznania się ze wszystkimi nagrodzonymi w konkursie produktami zapraszamy na stronę www.perfecthome.pl

  Uroczystość wręczenia nagród uświetniły potrawy kuchni ekologicznej przygotowane przez Panią Dorotę Toczewską, właścicielkę firmy Naturei.

  Branżowy piątek – dzień architektów, projektantów, aranżerów i stylistów

  Pierwszy dzień targów – piątek, skierowany był głównie do profesjonalistów. W tym dniu odbyło się spotkanie architektów i projektantów wnętrz z francuskim designerem Christianem Ghion, który przybył do Warszawy na zaproszenie firmy Zehnder. W niezwykle ciekawej prezentacji Pan Ghion przedstawił i omówił zarówno projekty swoich mebli oraz przedmiotów użytkowych, jak i projekty wnętrz. Uczestnicy mogli podziwiać nie tylko końcowe efekty prac ale również poznać warsztat pracy tego niezwykłego projektanta. Prezentacja została przyjęta przez słuchaczy z wielkim entuzjazmem.
  Z dużym zainteresowaniem spotkała się również prelekcja przedstawicieli firmy Philips Lighting dotycząca nowoczesnych technik oświetlenia, które pozwalają kreować odpowiedni nastrój wnętrza.

  Intrygująco brzmiący temat, wygłoszony przez projektanta firmy Laminart „Kuchnia i łazienka bez kompromisu – powierzchniowe materiały dekoracyjne” zaskoczył wielu architektów i projektantów wnętrz. Na podstawie konkretnych przykładów udowodnił on, że laminaty z powodzeniem mogą zastępować w kuchni i w łazience tradycyjne glazury, gresy i terakoty.

  Firma EPSON przekonywała słuchaczy do wielkoformatowych wydruków, które coraz częściej stosowane są we wnętrzach, a te wykonywane na materiałach i sprzęcie EPSON są przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia i w pełni ekologiczne.

  W spotkaniu architektów i projektantów wnętrz wzięło udział ponad 300 osób! To absolutny rekord w historii Targów IDEALNY DOM I WNĘTRZE. Patronem honorowym spotkania było Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych. Patroni medialni: Dobre Wnętrze i Wnętrza Komercyjne (wyd. MURATOR)

  Warsztaty, pokazy, porady
  Sobota i niedziela, to dni kierowane w szczególności do indywidualnego zwiedzającego. Mieszkańcy Warszawy i okolic jak zwykle dopisali i bardzo licznie odwiedzili targi wyposażenia IDEALNY DOM I WNĘTRZE oraz targi mieszkaniowe Tabelaofert.pl.
  Porady młodych i utalentowanych architektów „pod skrzydłami MURATORA”.
  Ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających Targi cieszyły się bezpłatne konsultacje architektów, projektantów i aranżerów wnętrz udzielane na stoisku wydawnictwa MURATOR. Możliwość zasięgnięcia bezpłatnej porady ekspertów – dekoratorów, aranżerów wnętrz zapewnili również pozostali partnerzy Targów. Na stoiskach wydawnictw Publikator oraz Te-Jot (Weranda, Weranda Country) specjaliści służyli radą w zakresie urządzenia i projektowania domów oraz mieszkań.
  Prezentacja ECO PLACE.
  Ekologiczne, świadome wzornictwo autorstwa młodych, polskich projektantów. Tak w skrócie można opisać tłumnie odwiedzaną przez gości targowych wystawę proekologicznych artykułów wyposażenia wnętrz.

  Pokazy Mistrzów Glazurników
  To kolejna prezentacja targowa gromadząca licznych zainteresowanych. Można było tu podziwiać zarówno bogatą ofertę płytek – paleta barw oraz różnorodność, którą zapewniła Ceramika Tubądzin, jak również przygotowany przez fachowców pokaz profesjonalnej obróbki materiału. Pokaz Mistrzów Glazurników odbył się pod patronatem Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy oraz firm: Tubądzin, Atlas, Praktiker i Wedi.
  Zwiedzający tłumnie uczestniczyli także w konkursach targowych – najchętniej w zorganizowanym przez Fabrykę Kształtów i Barw DORUM ART, który miał na celu zainteresowanie uczestników sztuką witrażu.

  Największym zainteresowaniem cieszyło się, podobnie jak w latach ubiegłych, losowanie nagród wśród
  odwiedzających, którzy kupili bilet wstępu na targi. Fundatorami nagród byli wystawcy Targów IDEALNY DOM I WNĘTRZE. Najmłodsi uczestnicy targów mogli sprawdzić swoje rozliczne talenty w specjalnie zorganizowanym mini przedszkolu w Holu Głównym EXPO XXI.

  KOLEJNA EDYCJA
  Więcej szczegółów dotyczących Targów IDEALNY DOM WNĘTRZE znajdziecie Państwo na stronie www.perfecthome.pl, a już dziś zapraszamy do uczestnictwa i odwiedzenia kolejnej edycji wystawy, która odbędzie się jak zwykle w pierwszej połowie września 2011 w Warszawie.

  Related Images:

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj