Twarze Polskiego Designu – Wystawa w Galerii Narodowej

  ELF prod. PESA Bydgoszcz
  ELF, prod. PESA Bydgoszcz

  14 września 2010 roku zostanie otwarta wystawa polskiego wzornictwa przemysłowego w czeskiej Galerii Narodowej. Całość imprezy, której głównym realizatorem jest fundacja PRO-DESIGN.PL, a kuratorem Andrzej Tomasz Rudkiewicz, potrwa do końca listopada. Myśl przewodnia wystawy to prezentacja projektantów i firm inwestujących w design na tle ogólnego rozwoju polskiego przemysłu.

  „Twarze polskiego designu” to wystawa, która promuje polskie wzornictwo użytkowe, a także tworzące je osoby. W czasie trwania imprezy będzie można obejrzeć prace doświadczonych polskich projektantów, jak również ocenić pomysły studentów ASP z całego kraju (m.in. akademii w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi czy Gdańsku). Swoje produkty będą mieli także okazję zaprezentować znani polscy producenci, np. Zelmer, Kross, Balma czy Profap. Projekty autorskie przedstawią m.in. Tomasz Augustyniak, Tomek Rygalik, Marek Listkiewicz, Katarzyna Laskowska, Andrzej T. Rudkiewicz, Andrzej Śmiałek

  Wystawa w Galerii Narodowej w Pradze to jeden z elementów szerszej imprezy, jaką jest DESIGNBLOK – festiwal designu odbywający się od 12 lat w stolicy Czech. W galeriach, butikach i licznych miejscach wystawowych dniach od 5 do 10 października zostaną zaprezentowane prace zarówno rodzimych, jak i zagranicznych projektantów i producentów.  Główna siedziba festiwalu oraz ekspozycja będzie zlokalizowana w Designblok Superstudio przy ul. Bubenskiej 1.  Podczas trwania festiwalu, 7 października, planowany jest także specjalny wernisaż polskiej wystawy z udziałem specjalnie zaproszonych gości z Polski.

  Organizatorami wystawy „Twarze polskiego designu” są: fundacja PRO-DESIGN.PL, Instytut Polski w Pradze,  Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

  Serdecznie zapraszamy!

  „Twarze polskiego designu”

  14 września – 30 listopada 2010 – Galeria Narodowa Czech w Pradze, Dukelských hrdinů 530/47, Praha-Holešovice

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here