Kolekcja Bioceramic Moonswatch: Hołd dla Piękna Ziemi od Swatch

Firma Swatch wprowadza na rynek trzy nowe modele zegarków Bioceramic MoonSwatch — MISSION ON EARTH – LAVA, MISSION ON EARTH – POLAR LIGHTS, oraz MISSION ON EARTH – DESERT. Te nielimitowane modele stanowią hołd dla wyjątkowego piękna naszej planety, czerpiąc inspirację z trzech naturalnych zjawisk: lawy wulkanicznej, zorzy polarnej oraz pustyni.

Od zarania dziejów ludzie marzyli o widoku Ziemi z kosmosu. Astronauci, którzy mieli okazję podziwiać Błękitną Planetę z przestrzeni kosmicznej, zgodnie twierdzą, że jest to najpiękniejszy widok, jaki można sobie wyobrazić. Alan Shepard, pierwszy Amerykanin w kosmosie, wspomina, że widok Ziemi z Księżyca sprawił, że się rozpłakał. To właśnie ten widok stanowił inspirację dla nowych zegarków Swatch.

MISSION ON EARTH – LAVA

Model MISSION ON EARTH – LAVA Model MISSION ON EARTH – LAVAModel MISSION ON EARTH – LAVA czerpie inspirację z wulkanów, przez których szczeliny na powierzchnię ziemi wydostają się lawa, popioły i gazy. Zegarek ten odzwierciedla niebezpieczeństwo i fascynację, jakie niesie ze sobą lawa, dzięki intensywnym odcieniom czerwieni i pomarańczu. Na całym świecie znajduje się około 1670 aktywnych wulkanów, z których około 60 wybucha każdego roku. Model LAVA nawiązuje również do zegarka OMEGA Speedmaster Moonwatch „Ultraman” z 1968 roku, słynącego z pomarańczowej wskazówki chronografu.

MISSION ON EARTH – POLAR LIGHTS

MISSION ON EARTH – POLAR LIGHTS MISSION ON EARTH – POLAR LIGHTSMISSION ON EARTH – POLAR LIGHTS to hołd dla zorzy polarnej, zachwycającego zjawiska atmosferycznego widocznego z kosmosu. Zorza tworzy na nocnym niebie kolorowe „kurtyny”, najczęściej w odcieniach niebieskiego i zielonego. Dominującym kolorem tego modelu jest turkus, nawiązujący do spektakularnych widoków na niebie nad biegunem północnym. Tarcza zegarka, usiana srebrzystymi płatkami, przypomina tarcze ze szkła awenturynowego, a każda jest wyjątkowa dzięki unikalnemu układowi „gwiazd”. Model ten odnosi się do zegarków OMEGA z projektów Alaska II oraz III.

MISSION ON EARTH – DESERT

Model MISSION ON EARTH – DESERT Model MISSION ON EARTH – DESERTModel MISSION ON EARTH – DESERT oddaje hołd pustyniom, które pokrywają ponad jedną piątą lądów na Ziemi. Zegarek ma kolor piasku, a tarcza i pasek łączą odcienie beżu i szarości (taupe), przypominając ogromne połacie piasku, takie jak Sahara, największa pustynia świata. Sahara rozciąga się na ponad 9 milionów km² w Afryce Północnej, z ekstremalnymi temperaturami, które przekraczają 50°C w dzień i spadają poniżej zera w nocy.

Wyjątkowe Cechy Nowych Zegarków

Każdy z trzech modeli posiada dekiel z opisem misji oraz logotypy OMEGA X SWATCH na tarczy i koronce. Na osłonie baterii widoczna jest planeta Ziemia, a regulowany pasek VELCROR, przypominający skafander kosmiczny, dopełnia gwiezdny wizerunek. Wskazówki i indeksy pokryte są powłoką Super-LumiNovaR klasy A, zapewniającą świecenie w ciemności.

Nowe zegarki zachowują wszystkie kluczowe cechy oryginalnego OMEGA Speedmaster Moonwatch, takie jak asymetryczna koperta, skala tachometru z kropką nad 90 oraz charakterystyczne mniejsze tarcze. Modele posiadają również funkcję chronografu. Wykonane są z opatentowanego materiału Bioceramic, który łączy ceramikę wykorzystywaną w zegarkach wysokiej klasy z materiałem bio pozyskiwanym z oleju rycynowego.