Osteopatia lekiem na nerwice i stany lękowe?

Fizjoterapia i osteopatia zawroty głowy Coraz więcej osób decyduje się na to, by przy rozmaitych dolegliwościach skorzystać z zabiegów terapii manualnej. To jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny naturalnej, która doskonale wpisuje się w potrzeby współczesnego człowieka oraz odpowiada na problemy, z jakimi on się mierzy. Przede wszystkim wynikają one ze zmian cywilizacyjnych. 

Osteopatia jako metoda wsparcia organizmu

Warto pamiętać o tym, że osteopatia jako metoda naturalna korzysta ze wsparcia medycyny konwencjonalnej na przykład w dziedzinach neurologii, reumatologii czy ortopedii. Dzięki temu jest świetnym uzupełnieniem tradycyjnej fizjoterapii. Pozwala jednak wejść nieco szerzej i szuka powiązań między ciałem, psychiką i umysłem. Może się okazać, że bóle kręgosłupa mają zupełnie inną przyczynę, niż wydawałoby się na pierwszy rzut oka, więc osteopatia nie ogranicza terapii wyłącznie do obszaru chorobowego, nie izoluje objawów, ponieważ uznaje, że choroba wpływa na cały organizm. Techniki manualne likwidują zastoje limfatyczne oraz wspomagają pracę tkanek miękkich, by wskazać pierwotną przyczynę dolegliwości. Takie holistyczne podejście pozwala zadbać o całościową kondycję pacjenta – psychiczną, jak i fizyczną. Jak widać, terapia manualna nie będzie się skupiać tylko na bólu stawu biodrowego czy odcinka lędźwiowego. Dolegliwości mogą być bowiem efektem innych zmian, indywidualnych procesów czy też problemów w sferze emocji.

Kiedy warto skorzystać z terapii manualnej?

Z zakresu osteopatii nie można więc wykreślić żadnych aspektów, które dotykają człowieka. Specjalista w terapii podejmuje więc próby dotarcia do sedna problemu, by dokładnie sprawdzić, jak działa organizm ludzki i z czym musi się borykać. Pacjenci przychodzą z rozmaitymi problemami, a ich podłoże też może mieć nieoczywiste przyczyny. To, jak przebiega terapia, zależy więc od szeregu czynników. W efekcie osteopata korzysta więc z konsultacji neurologicznych, analizuje wyniki badań oraz współpracuje ze specjalistami z różnych dziedzin. Bierze też pod uwagę, w jakim środowisku funkcjonuje pacjent i jaki ma styl życia. Takie problemy jak osłabienie odporności, bolesne miesiączki, niewłaściwe funkcjonowanie narządów wewnętrznych czy słaby przepływ krwi są wskazówkami, nad czym trzeba pracować i co w głowie oraz w ciele pacjenta się dzieje.

Jak pozbyć się  dolegliwości bólowych z wykorzystaniem terapii osteopatycznej?

W centrum osteopatii dobiera się więc techniki, które pozwalają oddziaływać na konkretne układy w ciele, by stopniowo przywracać równowagę całemu organizmowi. To jest właśnie główne założenie medycyny niekonwencjonalnej, która koncentruje się na tym, że człowiek jest złożony i należy go w ten sposób postrzegać i nad nim pracować. 

Dobra metoda na bóle kręgosłupa

W akademii osteopatii coraz częściej terapeuci spotykają się z pacjentami, u których powodem problemów są nerwice, depresja czy stany lękowe. Tym samym stawianie diagnozy przez konwencjonalnych lekarzy może być bardzo utrudnione, gdyż skupiają się oni na przykład na bólu kręgosłupa czy nieprawidłowych wynikach badania i tak planują leczenie. Natomiast osteopatia opiera się na przekonaniu, że ciało ludzkie jest zintegrowanym systemem, a nie zbiorem narządów. Choroba natomiast jest efektem tego, że coś nie działa odpowiednio. Tym samym powinno się leczyć pierwotną przyczynę, a nie samą chorobę i tym właśnie zajmuje się terapia manualna. W dużej mierze wykonywane zabiegi powodują zmniejszenie napięcia, które może być wynikiem ciągłego przeciążenia emocjonalnego. A dzięki temu wszystkie narządy wewnętrzne mogą normalnie funkcjonować, zmniejszają się

Zawroty głowy oraz dolegliwości bólowe. To, jak przebiega terapia osteopatyczna, zawsze jest oczywiście ustalane indywidualnie. Obowiązkowe jest badanie fizykalne, a szczególnie stany pourazowe wymagają spojrzenia w dokumentację medyczną. Na tej podstawie z szeregu technik manualnych dobiera się te odpowiednią. Osteopata będzie zawsze szukać dysfunkcji leżącej u podstaw choroby. A to poprawia funkcjonowanie układu nerwowego i hormonalnego i wszystkich elementów organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj