Pędzle do makijażu – jak i do czego ich używać?

Okrągłe, spłaszczone, puszyste, sztywne – ilość pędzli do makijażu potrafi przyprawić o zawrót głowy. Niewiedza, jak i do czego ich używać sprawia, że wiele z nas rezygnuje z nakładania kolorowych kosmetyków pędzlami. Tymczasem znacząco usprawniają one wykonywanie make-up i przedłużają jego trwałość. Jak więc poprawnie używać pędzli do makijażu?Pędzle do makijażu

Do czego potrzebne są pędzle do makijażu?

Pędzle to podstawowe akcesorium każdej wizażystki. Sięgać możesz jednak po nie tylko, jeśli zajmujesz się profesjonalnym wykonywaniem make-up. Pędzle do makijażu dostępne na tagomago.pl/collections/makijaz-akcesoria-pedzle-do-makijazu są też idealnym wyborem dla amatorek. Dzięki nim w prosty sposób rozprowadzisz i zblendujesz kolorowe kosmetyki. Make-up będzie więc staranniejszy, trwalszy, piękniejszy. Pamiętaj, że aby wykonać idealny makijaż wcale nie potrzebujesz obszernego zestawu pędzli, tak naprawdę wystarczy ci kilka podstawowych modeli.

makijaż - pędzel do nakładania podkładu

Jakim pędzlem nakładać podkład?

Idealny pędzel do nakładania podkładu to ten duży, lekko spłaszczony, z gładko przystrzyżonym i elastycznym włosiem. Powinien on posiadać dość długi trzonek, wygodny w trzymaniu. Jego używanie jest bardzo łatwe. Wystarczy na dłoń wycisnąć kilka kropel kosmetyku, a następnie zebrać go pędzlem. Wykonując ruchy w kierunku od środka do zewnątrz twarzy, rozprowadza się fluid. Pędzel pozwala rozprowadzić podkład równomiernie, a także nałożyć cienką warstwę. Dodatkowo włosie bez problemu dociera do każdego zakamarka i zagłębienia wokół nosa, ust czy w załamaniach skóry.

Jakim pędzlem nakładać korektor?

Korektor to przyjaciel każdej kobiety. Pozwala ukryć niedoskonałości i mankamenty urody. Do jego aplikacji najlepiej wybrać pędzel mocno spłaszczony, wąski, wyposażony w średnio- krótkie włosie. Pędzel do korektora obowiązkowo musi być miękki i elastyczny, a także nie wchłaniać zbyt dużej ilości kosmetyku.

Make-up pędzle

Jakim pędzlem nakładać sypkie kosmetyki?

Sypki puder lub rozświetlacz pozwala nadać makijażowi nowego wymiaru. Kosmetyki te najlepiej będą się prezentować, jeśli zostaną nałożone dużym, puszystym i okrągłym pędzlem. Pozwoli on omieść twarz w czasie ich aplikacji.

Jakim pędzlem nakładać róż na policzki?

Róż na policzki najlepiej jest nakładać pędzlem ze stożkowatą, ściętą główką. Tak wyglądają tzw. pędzle cieniujące, które są miękkie, precyzyjne i nie duże. Dzięki nim łatwo można podkreślić kontury twarzy, uwydatnić kości policzkowe czy wykonać cieniowanie nosa. Pędzle do różu można też wykorzystać do aplikacji rozświetlacza lub bronzera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj