Kolekcja KOKOworld Spring Summer 2019 chapter I

Wiosna w KOKOworld pachnie gorącym piaskiem, kusi bogactwem wzorów i oczarowuje jak Baśnie z 1001 nocy.  Po raz pierwszy projektanci KOKOworld inspirowali się klimatem bliskowschodnim, arabską ornamentystyką i różnorodnymi kolorami Lewantu.

Spring/Summer 19 chapter I to kolekcja minimalistyczna w formach, ale bogata w niewyczerpaną różnorodność arabskiego wzornictwa. Najnowsza propozycja krakowskiej marki to udane połączenie ascetycznych krojów i lekko asymetrycznych cięć z ferią barw i kunsztowną sztuką arabeski. Jak przyznają projektanci KOKOworld nowa kolekcja była wyzwaniem i nowością także dla nich. Poza bliskowschodnimi inspiracjami do stworzenia wiosennych propozycji wykorzystali także nowe techniki nadruku, np. pieczątkowanie. Delikatny, unikatowy efekt dało ręczne odciskanie drewnianych stempli na bawełnie organicznej. W ten sposób powstały jedyne i niepowtarzalne wzory na T-shirtach  i bluzach.              

Geneza nazwy  sesji – Desert breeze, wywodzi się z dwóch wątków stylistycznych kolekcji. Pierwszym jest beżowo – piaskowa kolorystyka, dotychczas niespotykana w wachlarzu propozycji KOKOworld. Drugi to sesja zdjęciowa wykonana na pustkowiach Pustyni Błędowskiej. Jak w każdej kolekcji KOKOworld nie zapomniano o  ekologicznych materiałach.  Spring/Summer 19 chapter I to przede wszystkim organiczna bawełna, len z polskich szwalni i lekki, oddychający tencel, z którego uszyto sukienki, marynarki i pierwszy raz w kolekcji KOKOworld spodnie imitujące jeansy.

Kolorystykę wiosennej kolekcji utrzymano w stonowanych naturalnych barwach. Piaskowe beże, ecru, biel, granat, kardamonowa zieleń i żółć kurkumy idealnie współgra z drobnymi, arabeskowymi wzorami. 

W bliskowschodniej ornamentalistyce przewijają się fiolet, róż i pomarańczowy, lecz jako drobne, acz wyraźne akcenty urozmaicające kombinacje roślinnych i geometrycznych wzorów. Sukienka PETRA, bluza Mizmar czy peleryna Khali to najlepszy dowód na udany mezalians kunsztu i precyzji wschodnich twórców z rodzimymi projektami i polską produkcją.

W kolekcji Spring/Summer 19 chapter I nie zabraknie energetycznych nadruków Dawida Polonego, m.in. na praktycznej pelerynie Khali, która pozwoli wyróżnić się z tłumu takich samych, smutnych, szarych płaszczy.  Po raz pierwszy w kolekcji pojawia się gnieciona bawełna, której użyto do projektów lekkich spodni i letniej przewiewnej sukienki. Nowością są też oversizowe pasiaste bluzki w marynistycznym stylu i nowy print bomberki z materiału z recyklingowanych butelek PET. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here