Jesień-zima 2018/19: Jakie trendy królują w modzie dziecięcej?

Kompletowanie garderoby dziecięcej jest bardzo trudnym zadaniem. Choć przy zakupie ubranek najważniejsza powinna być troska o dobrą jakość, bezpieczeństwo i komfort dziecka, to nie oznacza to, że nie powinniśmy zwracać uwagi na modowe trendy. Coraz częściej ubranka dla maluchów wzorowane są na kolekcjach dla dorosłych, ale wzornictwo dopasowane do wieku dziecka sprawia, że moda dziecięca cieszy się swoją odrębnością.

Kolory sezonu

W sezonie jesienno-zimowym będą modne między innymi szarości i różne odcienie głębokiego granatu. Obok zimnych kolorów, kolekcje zdominują słoneczne barwy, czyli pomarańcze i żółcie. Wśród pasteli najbardziej popularne staną się melodramatyczne fiolety oraz kolor miętowy. Aktualnie panujący Millenial Pink nadal będzie cieszył się dużą popularnością. Najmodniejszym kolorem zostanie jednak bordowy w odcieniu Pantone 19-1536 red pear, czyli w barwie czerwonej gruszki.

Najmodniejsze wzory

Najmodniejszymi wzorami sezonu będą printy, czyli wzory rozmieszczone na całym materiale. Wśród nich popularne staną się motywy zwierzęce i geometryczne oraz krata. Zgodnie z przewidywaniami dużą popularnością będą się też cieszyć duże napisy oraz nadruki z ręcznie robionymi haftami.

Napisy i nadruki łatwo dopasować do pozostałych elementów garderoby. Dzięki oryginalnym wzorom dają duże pole do popisu przy tworzeniu praktycznych, ale zgodnych z obowiązującymi trendami stylizacji. Znajdzie się dla nich miejsce zarówno w naszych kolekcjach dla dziewczynek, jak i dla chłopców – tłumaczy Ewa Baranik – założycielka dziecięcej marki odzieżowej Ewa Klucze.

Fasony jesieni

Moda dziecięca często wzoruje się na trendach dla dorosłych, dlatego zimowe kolekcje będą wzbogacone o wygodne, ciepłe i mięciutkie bluzy oraz tiulowe spódnice. Jednocześnie królować będzie też dziecięca klasyka. Tutaj od lat dominują body i pajace, uwielbiane przez mamy za ich funkcjonalność i wygodę. Najbardziej pożądanymi będą te z wygodnymi napkami, które gwarantują, że nie odepną się przy szybkich, nieraz gwałtownych ruchach dziecka, ale jednocześnie łatwo można je rozpiąć.

Bezpieczeństwo dziecka

Najważniejsza powinna być jakość ubranek i bezpieczeństwo dziecka, dlatego kupując odzież rodzice najczęściej zwracają uwagę na rodzaj materiałów, wykorzystywanych przy ich produkcji i w tym sezonie to się nie zmieni. Największą popularnością nadal będą cieszyć cię ubranka, wykonane z bawełny. Ważnym aspektem przy wyborze elementów garderoby będą dodatkowe zabezpieczenia, m.in. wstawione w zamek, chroniące przed zacięciem czy hafty, zabezpieczone od wewnętrznej strony. Wybierając odzież dla niemowlęcia lub dziecka warto sprawdzić, czy producent zadbał o jakość elementów wykorzystywanych do produkcji ubranka. Konsekwencją nieprzemyślanego zakupu może być podrażniona skóra dziecka, dlatego tak ważne jest, by mimo wszystko oprócz zwracania uwagi na trendy modowe, wybierać również praktyczne ubranka, tworzone z najwyższej jakości materiałów.