Niepowtarzalny pokaz i spektakl Macieja Zienia Under Pressure

Wieczór 16 lutego br. należał do jednego z najbardziej znanych polskich projektantów – Macieja Zienia, za sprawą pokazu Under Pressure. Pokaz został zainspirowany utworem Freddie’go Mercury i Davida Bowie o tym samym tytule, gdzie spotykają się dwie mocne osobowości, które się wzajemnie wzmacniają. Jest to nawiązanie do życia pod presją, która jest znakiem naszych czasów, co dotyczy zarówno polityki, jak i ekologii czy spraw osobistych i  ma odniesienie do życia projektanta i jego historii. Maciej Zień należy do wąskiej grupy założycielskiej polskiej mody i doświadczał ciągłej presji zaczynając bardzo młodo . Napięcie w nim wzrastało co też przyczyniło się do decyzji o wyjeździe i zostało mocno komentowane w mediach .

Wydarzenie odbyło się w Studio Tęcza, gdzie pojawiły się znane osobistości ze świata show-biznesu i mediów min. Aneta Kręglicka, Małgorzata Kożuchowska, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Edyta Herbuś, Monika Olejnik, Karolina Szostak oraz znana blogerka modowa Maffashion.

Prezentacja kolekcji została połączona ze spektaklem wyreżyserowanym przez Michała Maternę, w którym rolę główną odegrała aktorka Kasia Warnke wraz z Maciejem Zieniem. Pokaz rozpoczął się od wyświetlenia video, które pokazuje bezbronną dziewczynę, w tej roli Kasia Warnke,  zaatakowaną przez grupę ‘dresiarzy’ a zakończył się niezwykłą sceną, przedstawiającą nagą aktorkę, ubieraną przez projektanta na żywo, na oczach widowni. Suknia muzy  wykonana została z połyskującego jedwabiu, na którą  nałożono metalową siatkę bogato wysadzaną kryształami Swarovskiego. Po krótkim artystycznym wstępie na wybiegu pojawiły się modelki prezentując, kunsztownie wykonane suknie. W kolekcji dominowały jedwabne muśliny,  delikatne tiule, żorżety, szyfony oraz organzy. Kreacje były ozdobione misternie wykonanymi haftami, zdobieniami z pereł, dżetami, koronkami oraz cekinami. W kolekcji dominowała przydymiona , stonowana kolorystyka z akcentami w postaci żółci i różu. Sylwetki z pokazu dopełniały akcesoria : buty Baldowski z kolekcji zaprojektowanej przez Macieja Zienia oraz biżuteria Tatami.  Każda z kreacji zebrała gromkie oklaski i wzbudziła zachwyt całej widowni.