Marta Banaszek – nowa marka na polskim rynku modowym

Nowa marka na polskim rynku modowym: Poznaj Martę Banaszek, młodą projektantkę, która postanowiła iść w inną stronę. Kim jest, co szyje i dla kogo?

 

Po latach fascynacji „sieciówkami” szycie miarowe powróciło „na salony”. Każdy szanujący się gentelman marzy o garniturze szytym na miarę, a takich projektantów mamy zatrzęsienie. Kobiety w tej dziedzinie pozostają jednak zaniedbane i skażenie na złej jakości ubrania z sieciówek. Na tę potrzebę postanowiła odpowiedzieć Marta Banaszek, która na co dzień pracując w dużej instytucji finansowej sama miała duże problemy ze znalezieniem ubrań „idealnych”.

Marta Banaszek to marka modowa stworzona z myślą o kobietach, które szukają oryginalnych i niepowtarzalnych kreacji, często niebanalnych. Trzy hasła, które definiują markę Marta Banaszek? Jakość i elegancja, unikalność. Marta jest kobietą biznesu i chce ubierać kobiety takie jak ona, które mają swój wyjątkowy styl lub go poszukują, chcą się wyróżniać i cenią najwyższą jakość. Wysoka jakość to nie tylko wysokogatunkowa tkanina, to także obsługa – klientka ma czuć się najważniejsza. Każdy projekt jest tworzony i szyty indywidualnie w Polsce przez znakomite krawcowe.

W ofercie marki znajdziemy zarówno gotowe projekty w szerokiej gamie rozmiarów i krojów, cytując projektantkę „Chcę ubierać prawdziwe kobiety, które noszą zarówno rozmiar 38, jak i 44, mają duży biust lub nieproporcjonalną sylwetkę, prawdziwe kobiety wokół mnie.” Marta uwielbia ludzi i kontakt z nimi, dlatego skupia się na dopracowaniu do perfekcji każdej kreacji na wymiar. Każda kobieta to dla niej nowa inspiracja, dlatego większość projektów to wspólne dzieło klientki,  projektantki i stylistki, co tylko pieczętuje wyjątkowość i unikalność projektów. 

Marka działa na rynku od 2016 r. W cały projekt zaangażowane jest kilkuosobowy zespół dobrze dobranych osób. Marta, jest główną projektantką, uczestniczy w całym procesie tworzenia kolekcji: od koncepcji, szkicu, wyboru materiałów, poprzez projektowanie i dopilnowanie produkcji ubrań. Jak mówi projektantka: „Wiele lat upłynęło zanim udało mi się dotrzeć do takiego etapu, że robię w życiu to co lubię i to co daje mi wiele radości. Projektowanie, konstruowanie, modelowanie, szycie… to moja wielka życiowa pasja i mój drogowskaz na życie. Już jako dziecko uwielbiałam przebierać się w stroje mamy. Potem zaczęły się drobne przeróbki, kombinacje i związane z tym całe zeszyty projektów wykonanych razem z siostrą. Głównie były to projekty sukien ślubnych i wieczorowych. Ręczne szycie strojów dla lalek zmieniło się w naukę szycia na maszynie. Pod okiem najbliższej mi osoby zaczęłam robić sukienki dla koleżanek. Nauczyłam się szyć, a wszystkie zdobyte umiejętności i doświadczenia wykorzystuję opracowując swoje kolejne projekty. Wierzę, że moje indywidualne projekty sprawią, że każda kobieta poczuje się pewnie i kobieco.”

Mimo niedługiego stażu Marka pojawiała się już w wielu zagranicznych tytułach, m.in. ukraińskim L’OFFICIEL, londyńskim FRUK MAGAZINE czy kanadyjskim Flanelle oraz Dzień Dobry TVN. Projekty są bardzo chętnie wypożyczane przez stylistów. 

Dziś Marta promuje swoje pierwsze pełne kolekcje. Na zdjęciach Anny Buteniny zobaczy można Sashe Zbarashchuk w ubraniach o bardzo nowoczesnym stylu ze szczyptą francuskiej elegancji. Projektantka uwielbiająca szalone dodatki, perfekcyjne wykończenia, uwielbia kobiece garnitury doskonale interpretuje także nowe trendy.