Zieleń, marmur, Dania i inne: modne fototapety na 2017 rok

Wreszcie rozpoczął się 2017, a wraz z nim nowe perspektywy, nowe możliwości i, naturalnie, nowe trendy. Przepytaliśmy ekspertów od aranżacji i zebraliśmy dla Was kilka najwyraźniejszych trendów, na które warto mieć oko: już niedługo będziemy widzieć je po prostu wszędzie!

Design Meble News Zieleń, marmur, Dania i inne: modne fototapety na 2017 rok
https://myloview.pl/

Gdy skończył się 2016, świat odetchnął z ulgą: można było odnieść wrażenie, że ubiegły rok był najbardziej nielubianym w całej historii! Zmianę nastrojów, choć niekoniecznie na lepsze, widać także wśród wnętrzarskich trendów: w tym roku żegnamy funkcjonalny industrialny szyk, a witamy bajkową lekkość i luksusowy eskapizm, które pozwolą nam zamienić mieszkanie w kryjówkę, do której będzie można się schronić przed przerażającymi wydarzeniami świata zewnętrznego. Modne fototapety wydatnie się do tego przyczynią! Po jakie będziemy w tym roku sięgać najchętniej?

Zieleń soczysta i optymistyczna, czyli Kolor Roku Pantone 2017

Greenery, radosna zieleń nasuwająca wyraźne skojarzenia z liśćmi, przez które prześwitują promienie słońca, to kolor, który firma Pantone kilka tygodni temu ogłosiła Kolorem Roku 2017. Zazwyczaj werdykt tego światowego potentata na rynku farb, lakierów i barwników staje się samospełniającą się przepowiednią i aktualny kolor roku faktycznie można zaobserwować w wielu zastosowaniach, wnętrzarskich i nie tylko. Czy jednak tak samo będzie i tym razem? Greenery to bardzo intensywny kolor – zdecydowanie bardziej wyrazisty niż zeszłoroczne pastele Serenity i Rose Quartz czy bordowy brąz Marsala sprzed dwóch lat – wydaje się więc, że bardziej niż na modne fototapety na ścianę nadałby się do stworzenia interesujących dodatków i akcentów kolorystycznych, takich jak poduszki czy ozdobne bibeloty. Jak będzie w istocie, przekonamy się już wkrótce: i, oczywiście, zachęcamy do eksperymentów z tym niezwykle pozytywnym kolorem!Design Meble News Zieleń, marmur, Dania i inne: modne fototapety na 2017 rok

Żar tropików, czyli wszystkim nam odbije palma

Pamiętacie dawne czasy, gdy modne fototapety do salonu to były takie, które przedstawiały rajską plażę z turkusową wodą i bielutkim piaskiem, ocienioną palmami? A pamiętacie, jak później wszyscy gremialnie orzekli, że to nie żadne modne fototapety, tylko największy obciach od zarania dziejów? W tym roku przeprosimy się z egzotyczno-tropikalnymi wzorami i będziemy wykorzystywać je bardzo chętnie: ale w zupełnie innej formie! Zrezygnujemy z kiczowatych widoczków na rzecz deseni w liście palmy i przypominającej palmę monstery oraz wzorów w egzotyczne kwiaty. Chętnie także sięgać będziemy po głęboką zieleń z delikatnym szmaragdowym odcieniem (zieleń dżungli!), łącząc ją z deseniami naśladującymi futra dzikich zwierząt: cętkami lampartów i paskami tygrysów lub zebr.

Ponadczasowa klasyka: marmur zamiast marmurków i drewno!

Wszystko wskazuje na to, że marmurowe ściany będą jednym z najwyraźniejszych i najbardziej wpływowych trendów sezonu, a pewnie także i roku. Zanim jednak zaczniesz ze zgrozą przeliczać, ile mogłoby kosztować obłożenie ścian marmurem, uspokajamy: chodzi o marmurowe (nie marmurkowe) desenie, a nie o sam marmur! Marmur jest materiałem, który nie traci popularności od dosłownie tysięcy lat, i trudno się dziwić: jest jednocześnie neutralny i bardzo elegancki, a do tego dobrze komponuje się z wieloma aranżacjami, i to w rozmaitych stylach. Zawdzięcza to przede wszystkim charakterystycznemu, niemożliwemu do pomylenia żyłkowaniu. Nadrukowane w marmurowe żyłki modne fototapety do salonu mogą stanowić i ciekawą alternatywę dla klasycznej białej ściany, i wyrazisty akcent dekoracyjny nadający ton całemu wnętrzu. Marmur wydaje Ci się nieco zbyt chłodny albo niewystarczająco przytulny, aby zastosować taki wzór we wnętrzu, które ma być ciepłe, miłe i kojące, takie jak domowa sypialnia? Sięgnij po modne fototapety do sypialni nadrukowane we wzór drewnianych desek – w 2017 ten motyw będzie rywalizować z marmurem o pierwsze miejsce na podium popularności!

Kolorowo, wyraziście, geometrycznie

W aranżacjach wnętrz widać wyraźny odwrót od skrajnie ascetycznego minimalizmu, ale to nie znaczy, że nagle w naszych mieszkaniach zapanuje barokowy przepych i maksymalistyczna obfitość. Wprost przeciwnie: bierzemy to, co najlepsze z obu światów i sięgamy po modne fototapety na ścianę odznaczające się wyrazistymi, graficznymi wzorami geometrycznymi w interesujących kolorach (żegnaj, białe na białym na białym!): jednocześnie proste i nietuzinkowe. Zestawiamy je z meblami w naturalnym kolorze drewna i dodatkami o formie prostej, choć przyciągającej uwagę, a także z możliwie jak największą kolekcją roślin doniczkowych.

Design Meble News Zieleń, marmur, Dania i inne: modne fototapety na 2017 rok
https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/abstrakcja/desenie/

Hygge: przytulności uczymy się od Duńczyków

Styl skandynawski trzyma się mocno od kilku lat, ale w tym roku przypuści na nasze mieszkania zmasowany atak. Nie tylko będziemy urządzać mieszkania tak, jak zrobiliby to mieszkańcy mroźnej Skandynawii, ale także przejmiemy od nich stojącą za takimi aranżacjami filozofię: hygge, czyli przytulność. Modne fototapety do sypialni czy salonu w stylu hygge powinny być utrzymane w neutralnych lub żywych, choć nieprzesadnie jaskrawych barwach. Mogą też mieć subtelne wzory geometryczne, zainspirowane motywami zaczerpniętymi z folkloru lub roślinne –  oraz, co najważniejsze, powinny przyczyniać się do stworzenia we wnętrzu miłej, ciepłej atmosfery przytulności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here