Premiera kolekcji #SAVESAFE Magdy Hasiak jesień-zima 2016/17

Najnowsza kolekcja na sezon jesień-zima 2016/17 Magdy Hasiak #SAVESAFE łączy w sobie przeciwieństwa i przełamuje schematy. To opowieść o potrzebie bezpieczeństwa, zachowaniu własnej tożsamości w zmieniającym się świecie, ale również zaznaczaniu lub przekraczaniu granic. W ubraniach – to granice wyznaczone pomiędzy różnymi stylami.  

Żyjemy w rzeczywistości przepełnionej mnogością wyborów. Nowoczesne media sprawiają, że w świecie online możemy stać się kimkolwiek chcemy i zachęcają nas do tego, by na bieżąco rejestrować, a potem pokazywać innym swoje życie.

– Większy liberalizm w połączeniu z światem social mediów jest częstym powodem zacierania się sfery prywatnej i publicznej. Nie musimy jednak godzić się na współczesny ekshibicjonizm. W każdym z nas istnieją indywidualne granice, które możemy wyraźnie zaznaczyć lub śmiało przekraczać. W tym kontekście ważną inspiracją było dla mnie również bezpieczeństwo, którego w dzisiejszej mało stabilnej sytuacji polityczno-społecznej może nam brakować. W #SAVESAFE to bezpieczeństwo symbolizują oversize’owe formy i miękkie tkaniny. Ze względu na swoją różnorodność kolekcja daje możliwość wyboru, a co za tym idzie, schowania się lub odkrycia – mówi Magda Hasiak.

 

W kolekcji chłodne odcienie szarości ocieplane są miodowym żółtym, taupe nieśmiało przełamuje granice klasyki, a czerń daje poczucie bezpieczeństwa. Odważne i oryginalne połączenia faktur oznaczają zdecydowanie i pewność siebie. Grubszym dżersejom i mięsistym wełnom towarzyszą cieńsze bawełny i lekki ortalion. Matowe łączy się z błyszczącym, eleganckie z casualowym.

Dyskretnym podjęciem tematu granic jest również nazewnictwo poszczególnych modeli w kolekcji. Nazwy nawiązują do miejsc, zwyczajów i symboli, które goszczą na antypodach naszej świadomości.

W #SAVESAFE znalazły się zarówno lżejsze, jesienne sylwetki, jak i propozycje na chłodniejsze dni. Charakterystyczne zamki i wiązania sprawiają, że poszczególne elementy można z łatwością łączyć, zmieniając ich formę i charakter.

Kolekcja to także połączenie kontrastów. Oversize’owe formy zestawiono z bardziej dopasowanymi sylwetkami, eleganckie spodnie z wygodnymi, dzianinowymi. Moda w interpretacji Magdy Hasiak to zabawa zmiennością i formą.

Oryginalne połączenia przełamują utarte schematy. Zacierają się granice pomiędzy eleganckim i sportowym, modnym i ponadczasowym. Są tu śmiałe nawiązania do trendów (jak przypominający patchwork, długi sweter) oraz zaskakujące detale, ale nie brakuje też klasycznych rozwiązań. Magda Hasiak w #SAVESAFE daje wybór – to my decydujemy, co i jak chcemy nosić. Obok warstwowych stylizacji pojawiają się także sylwetki bardziej odkryte, sensualne. Kobieta Magdy Hasiak może schować się w miękkich swetrach lub odsłonić ramiona w lekkiej sukience. Pokazuje lub ukrywa – to ona wyznacza granice.

Zdjęcia: MOIZ Studio

Modelka: Sara G | GagaModels

Makijaż i fryzura: Weronika Hadyńska | vee-sage.pl

Stylizacja: Marta Michalik | Magda Hasiak team

MAGDA HASIAK – polska projektantka, z wykształcenia geolog. Modą i projektowaniem zajmuje się od zawsze. Zaczynała od fascynacji konstrukcją i techniką, przez pracę dla marek odzieżowych w roli projektantki, po budowanie własnej marki. W projektowaniu najbardziej zależy jej na odnajdywaniu nowych i niebanalnych rozwiązań. Dekonstruuje, bawi się tkaninami i dodatkami, odwraca utarte schematy. Inspiruje się nowoczesną architekturą i rozwiązaniami, które ona ukazuje.