„Letni salon” w szarościach betonu

Lato to pora roku, kiedy dni są dłuższe, a noce cieplejsze. By czerpać radość z ich uroków warto zadbać o przydomową przestrzeń – taras czy balkon. To miejsce, gdzie można nieco zaszaleć postawić na niecodzienne rozwiązania aranżacyjne, na przykład… betonowe meble. Odpowiednia aranżacja pozwoli nam zyskać w okresie letnim „dodatkowy salon”.

 Morgan_Moller_taras_3Dobrze zaprojektowany taras czy balkon stanowi przedłużenie przestrzeni mieszkalnej. Pozwala cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu, a jednocześnie w domowym zaciszu. Żadna aranżacja przestrzeni tarasowej nie może obejść się bez wygodnego i przede wszystkim trwałego kompletu wypoczynkowego. Interesującą wariacją na temat mebli tarasowych jest propozycja od Morgan & Möller. Marka ta w swojej ofercie posiada meble z betonu architektonicznego, które swoją geometryczną i prostą formą zachwycą nawet najbardziej wymagających wielbicieli designu.

Morgan_Moller_taras_2Sofa Modular to projekt z pewnością niekonwencjonalny. Ten betonowy mebel jest kwintesencją funkcjonalności i oryginalności. Mimo monolitycznego wyglądu sofa jest lżejsza niż mogłoby się wydawać. Wszystko dzięki specjalistycznej technice natryskowej pozwalającej na stworzenie cienkościennych, betonowych elementów. Kolekcję Modular uzupełnia minimalistyczny fotel, który za sprawą kształtnych poduch jest wygodny i funkcjonalny.

Morgan_Moller_taras_Projektanci marki Morgan & Möller stworzyli również serię betonowych stolików, które są dopełnieniem zestawu mebli wypoczynkowych. W przestrzeni tarasu lub balkonu idealnie sprawdzi się stolik kawowy Mobil. Wyposażony jest w cztery kółka, dzięki czemu można go swobodnie przestawiać i komponować z innymi elementami wyposażenia tarasu. Co więcej, jego „mobilny” charakter pozwala na dowolne przemieszczanie z jednej przestrzeni do drugiej, dzięki czemu po sezonie może stać się on stolikiem kawowym w salonie. Oszczędna, geometryczna forma i wielofunkcyjność sprawia, że Mobil sprawdzi się w różnych aranżacyjnych sytuacjach i przestrzeniach.

Meble betonowe to rozwiązanie nietuzinkowe i z pewnością odważne. Nie każdy jest gotowy by umieścić takie meble w przestrzeni salonowej. Taras zaś jest miejscem, gdzie możemy pozwolić sobie na więcej swobody i szaleństwa. Meble z betonu architektonicznego będą niecodzienną, ale także praktyczną alternatywą dla drewnianych bądź plastikowych wypoczynków tarasowych. Produkty z betonu architektonicznego są odporne na warunki panujące na zewnątrz i mogą służyć za wyposażenie całoroczne. Specjalny impregnat sprawia, że meble są łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji, co jest istotną kwestią przy wyposażeniu zewnętrznym.

W ofercie marki Morgan & Möller znajdują się nie tylko meble ogrodowe, ale również donice z betonu architektonicznego. Proste, nowoczesne formy czynią z nich doskonałą alternatywę dla nudnych plastikowych doniczek. Walcowata donica Cylinder, trapezowata – Plant oraz Grow o klasycznym, kubikowym kształcie dostępne są w kilku rozmiarach. Ich surowa szara barwa współgra z naturalną zielenią roślin, których nie może zabraknąć na żadnym tarasie.