Jak wybrać odpowiednie ubranko dla niemowlaka na wiosnę?

Słupek rtęci pnie się w górę, słońce dogrzewa nasze ciała, a ciepły wietrzyk muska uśmiechnięte buzie. Wszyscy kochamy maj! Może oprócz zatroskanych mam, które wciąż się martwią, czy odpowiednio ubrały swojego maluszka. Jak dopasować strój dziecka do temperatury na zewnątrz? Podpowiadamy!

1,2,3… oddychasz Ty!

Jak wybrać odpowiednie ubranko dla niemowlaka na wiosnę?Kiedy robi się cieplej, należy zwrócić szczególną uwagę, czy dziecięce ubranka przepuszczają powietrze. Najlepsze dla maluszka będą te wykonane z bawełny organicznej, pochodzącej z upraw ekologicznych. Taki materiał zapewnia ubrankom większą wchłanialność potu i przewiewność. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ w przeciwnym razie u dziecka mogą wystąpić tzw. potówki. Ubranka wykonane z bawełny organicznej są zdrowe i bezpieczne dla każdego malucha, a przy tym są przyjemne w dotyku i wyróżniają się wysoką jakością.

Modnie znaczy wygodnie

Jak wybrać odpowiednie ubranko dla niemowlaka na wiosnę?Ubranka dla maluszków muszą być wygodne. W końcu liczy się komfort. Krój pozbawiony problematycznych zapięć, które mogłyby drażnić delikatną skórę dziecka będzie najbardziej odpowiedni na lato. Nie warto wydawać pieniędzy na ciuszki, które są wkładane przez głowę, ponieważ są niewygodne dla niemowlaka, a próba ich założenia kończy się zazwyczaj płaczem. Sprawdzą się ubranka zapinane na napy (najlepiej te bezniklowe) w kroku i na nogawkach. Warto kupić też śpioszki o rozmiar większe, ponieważ te zbyt dopasowane mogą wywołać odparzenia.

Przyjazne dla środowiska i skóry malucha

Jak wybrać odpowiednie ubranko dla niemowlaka na wiosnę?Skóra maluszka jest szczególnie delikatna, dlatego przy wyborze ubranek zawsze należy zwrócić uwagę na skład materiału. Ciuszki nie powinny zawierać substancji toksycznych (pestycydy, metale ciężkie, sztuczne nawozy, GMO), ponieważ mogę one wywołać alergię. Najlepiej sprawdzą się ubranka odznaczone certyfikatem GOTS (Global Standard gGMbH), który potwierdza, że produkt jest w pełni ekologiczny. Delikatna i przyjemna w dotyku bawełna organiczna nie posiada drażniącego, chemicznego zapachu. Jeśli śpioszki zawierają wzory, warto zwrócić uwagę czy są one wykonane z farb wodnych, które nie wywołują uczuleń.

Jak wybrać odpowiednie ubranko dla niemowlaka na wiosnę?Ubrania przyjazne dzieciom i środowisku – to hasła, którymi kieruje się polsko – norweska marka Dear Eco. Dear Eco proponuje maluchom ubranka i akcesoria z wysokiej jakości, zbieranej ręcznie bawełny organicznej. Ubranka szyte są w polskich szwalniach. Cechuje je funkcjonalność rozwiązań, stonowane kolory (biele, szarości, żółcie) i brak niepotrzebnych zdobień. Atutem Dear Eco jest oryginalny print, a także przyjazne metki, które są wszywane specjalną metodą, umożliwiającą łatwe ich odcięcie. Do tworzenia nadruków wykorzystywane są bezpieczne dla dzieci  i środowiska farby wodne.

W ofercie Dear Eco dostępne są m.in. śpiochy, kaftaniki, body, spodenki, buciki, ręczniki, pieluszki tetrowe, śpiworki i maty. Więcej informacji na www.deareco.com