Wielki powrót trzyczęściowego garnituru. Jak go nosić?

Przez ostatnie lata postrzegany jako staroświecki i niemodny, trzyczęściowy garnitur ponownie zawitał na salonach – wiosną i latem do marynarki i spodni dołączy kamizelka. Do tej pory kojarzony jedynie z ważnymi, oficjalnymi uroczystościami zestaw powrócił w bardziej casualowym wydaniu. W tym sezonie kamizelkę nosimy w innym kolorze niż marynarkę i spodnie.

Wielki powrót trzyczęściowego garnituru. Jak go nosić?Na wybiegach

Trzyczęściowy garnitur był istotnym elementem kolekcji Giorgio Armaniego na sezon wiosna-lato 2016. Modele nie założyli jednak kamizelek na koszule, a bezpośrednio na gołe ciała oraz casualowe t-shirty. Podobny zestaw można było zobaczyć na wybiegu u Versace. Dom mody Dolce & Gabbana zaproponował z kolei połączenie gładkich spodni i kamizelek z wzorzystymi koszulami i marynarkami*.

Wielki powrót trzyczęściowego garnituru. Jak go nosić?Dwa plus jeden

Jeżeli nie chcemy zanadto eksperymentować z wzorami i kolorami, zakładając trzyczęściowy garnitur postawmy jedynie na kontrastową kamizelkę. Spodnie i marynarka niech pozostaną w jednym kolorze. Bezpiecznym, choć jednocześnie modnym i przykuwającym uwagę połączeniem będzie zestawienie ponadczasowych granatowych spodni i marynarki z kamizelką w jaśniejszym kolorze. Marka Lavard proponuje, by był to kolor szary. W przypadku specjalnych okazji warto pozostać przy klasycznym, jednobarwnym zestawie. Kamizelka w kolorze reszty garnituru zwiększa jego formalność.

Wielki powrót trzyczęściowego garnituru. Jak go nosić?Na ostatni guzik

Trzyczęściowy garnitur, tak jak każdy inny, musi być doskonale dopasowany do sylwetki. Dobrze dobrana kamizelka powinna sięgać dolnej części paska. Nie może być też zbyt luźna, ponieważ będzie sprawiać wrażenie niechlujnej i zaburzy proporcje sylwetki. Pamiętajmy, że ostatni guzik w kamizelce powinien być zawsze odpięty. Wyjątkiem są kamizelki dwurzędowe – w nich zapinamy wszystkie guziki.