„Senses”, czyli wiosna z Messo

Nowa kolekcja Messo „SENSES” to przede wszystkim świetnej jakości tkaniny, subtelna kolorystyka i nostalgiczna inspiracja Dalekim Wschodem.

Kolory, wzory i konstrukcja to wyróżniające elementy kolekcji, które łatwo przywodzą na myśl Kraj Kwitnącej Wiśni. Gdy dotykamy tak mocnych wzorców, trzeba potraktować je w nowoczesny i swobodny sposób. I tak też jest w kolekcji „SENSES”. Mimo tak widocznej inspiracji, Messo trzyma się swojej wizji mody, która wiąże się z czystą i prostą formą oraz funkcjonalnością tworzonych projektów.

W kolekcji wyraźne są dwie linie – ta inspirowana tradycją Dalekiego Wschodu i utrzymana w sportowym stylu minimalistyczna część kolekcji. Jedwabie, delikatne kolory, kimonowe kroje czy drobne kwiatowe wzory zostały skonfrontowane z współczesnymi odniesieniami do stroju sportowego, codziennego i funkcjonalnego. Messo postanowiło  połączyć te dwa światy, dzięki temu w kolekcji znajdziemy zarówno asymetryczne spódnice, kobiece, kopertowe sukienki, nawiązujące formą do japońskiego kimona jak oraz dobrze skrojone koszule, marynarki i płaszcze. Kolekcja z pewnością przypadnie więc do gustu tym, którzy cenią prostotę i harmonię w modzie.

Projekty zawierają w sobie nutkę egzotyki, niewymuszoną elegancję i naturalność. Kolekcja została stworzona tak, aby można łączyć ze sobą poszczególne elementy, komponując własne, niepowtarzalne stylizacje. To sprawia, że każda kobieta poszukująca indywidualnego stylu i ceniąca sobie jakość wykonania, znajdzie w wiosennej propozycji Messo coś dla siebie.

Kolekcję promuje kampania zatytułowana „Senses”. Klimatyczne zdjęcia, które się na nią składają, zostały wykonane przez samych twórców marki. Subtelna estetyka zdjęć i wykorzystane elementy scenografii idealnie podkreślają fasony i wyjątkowe wzory na bluzkach, koszulach i sukienkach maxi.