Nacomi – biała glinka– maska łagodząca do twarzy i ciała

Obrazek kobiety z maseczką na twarzy wszedł do kanonu scen, które mają nas rozśmieszać. Nie bez powodu w momencie noszenia jej na skórze wolimy być same w domu – nie wyglądamy wtedy szczególnie atrakcyjnie. Ale wiemy doskonale, że korzyści ze stosowania maseczek są tak wielkie, że nie zniweczą ich nawet żarty naszego partnera. Szczególnie cenne są naturalne produkty, w stu procentach organiczne – mamy pewność, że będą bezpieczne i skuteczne. Tak jest w przypadku Glinek naturalnych marki Nacomi. Wśród rożnych odmian jest Biała glinka przeznaczona dla wrażliwej skóry.

glinka białaReceptura Białej glinki jest w 100% naturalna. Firma Nacomi sprawdza wszystkie składniki swoich kosmetyków u źródła, czyli tam, skąd pochodzą.

Biała glinka (znana również jako kaolin, glinka porcelanowa) ma bardzo delikatny wpływ na naszą skórę w przeciwieństwie do jej mocniejszych sióstr – glinki czerwonej, zielonej czy Ghassoul. Stosowana systematycznie rozpromienia skórę, rozjaśnia ją i sprawia, że wygląda na wypoczętą i wygładzoną. Ma właściwości ściągające, tonizujące, oczyszczające i przeciwzapalne. Jest bezpieczna nawet dla posiadaczek skóry suchej, wrażliwej i ze skłonnością do pękających naczynek krwionośnych oraz zmarszczek. Nie podrażnia skóry. To delikatny, biały, drobno zmielony proszek sprowadzany z Francji i tam wydobywany.

Swoje działanie Biała glinka Nacomi zawdzięcza bogactwu składników mineralnych – znajdziemy tu między innymi selen, potas i mangan. To dzięki nim z twarzy znikają oznaki zmęczenia, zanieczyszczenia, toksyny oraz niedoskonałości.

Sposób użycia: porcję proszku mieszamy z wodą. Papkę nakładamy cienką warstwą na osuszoną skórę. Spłukujemy letnią wodą. Zamiast z wodą – możemy wymieszać Glinkę z olejem albo jogurtem, maślanką. Wzbogacimy w ten sposób właściwości maseczki i sprawimy, że jej działanie nie będzie tak silne.

Maseczkę możemy stosować na skórę twarzy oraz ciała dwa razy w tygodniu.

Produkty Nacomi dostępne są w dobrych drogeriach, na przykład w Hebe.

Opakowania: 100 g i 200 g
Ceny (odpowiednio): ok. 16 zł i ok. 25 zł