Sukcesy zwycięzców Fashion Designer Awards

Fashion Designer Awards to topowy polski konkurs dla młodych projektantów, którego pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis. Tegoroczna edycja właśnie trwa i jeszcze można się do niej zgłaszać. Najważniejsi w konkursie są młodzi ludzie, którzy dzięki swemu udziałowi zaczęli rozwijać się w tej branży. Sabrina Pilewicz, Piotr Drzał, Zuzanna Szamocka, Serafin Andrzejak to kilka nazwisk, które widać na modowej arenie. O nich warto więcej wiedzieć.

Pierwszą edycję konkursu wygrała Sabrina Pilewicz. Od tamtej pory projektuje skórzane torebki. Każda z nich ma specjalną nazwę, która odzwierciedla styl, duszę i inspiracje projektantki np.: Corleone, Palermo, La Dolce Vita. Jej model małej “Asti” uwielbiają polskie celebrytki: Edyta Herbuś, Ola Kwaśniewska, Kasia Zielińska czy też tegoroczna jurorka FDA – Marta Żmuda- Trzebiatowska. Prowadzi swoje atelier a jej torebki można także zakupić online na www.sabrinapilewicz.com.

Piotr Drzał był zwycięzcą 2. edycji FDA. Obecnie jest projektantem w SIMPLE. Projektuje także i pod swoim nazwiskiem. Kierunek jaki obrał to przede wszystkim moda męska. Prezentował kolekcje na Fashion Week w Polsce, Moda Lisboa w Lizbonie. Jego outfity można kupić na różnych platformach zakupowych Jego outfity można kupić na różnych platformach zakupowych takich jak showroom.pl lub umawiając się bezpośrednio z projektantem.

Zuzanna Szamocka – jej szczęśliwa 4. edycja była inspirowana Hollywood z lat 60-tych i 70-tych. Postawiła na modę damską – projekty mają charakterystyczne printy jej autorstwa. Pokazuje swoje kolekcje i sprzedaje je na targach Hush w Polsce, w berlińskim butiku Rauch inf Groen Slow Fashion. Kolekcje dostępne są także m.in. na: www.zuzannaszamocka.com czy też www.showroom.pl

Serafin Andrzejak był laureatem 5. edycji FDA. Jest doceniany w Polsce i zagranicą. Swoje rzeczy sprzedaje w kilku krajach. Jego domeną jest czerń ale ostatnimi czasy troszkę ją przełamuje kolorowymi dodatkami. Jego talentem interesują się media zagraniczne – napisał o nim brytyjski Vogue, Design Scene czy też wielu zagranicznych blogerów. Projektuje dla kobiet jak i mężczyzn. Jego outfity można kupić także w internecie np.: na www.notjustalabel.com, www.tobuer.uk.com czy też jego własnej stronie www.serafinandrzejak.com

Laureatką 7. edycji została  Ola Jendryka, zachwyciła jury przestrzenną formą i ciekawą fakturą tkaniny. Ola jest studentką ASP w Łodzi, otrzymała stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jedna z jej nagrodzonych realizacji została wykorzystana do realizacji w sesji zdjęciowej dla brytyjskiego HUF Magazine.  Od konkursu minęło kilka miesięcy a Ola jest już po stażach w atelier Lidii Kality czy też u Mauro Gasperi.