Gwiazdy i Biżuteryjki dla WOŚP po raz piąty działają wspólnie!

Grupa „Biżuteryjki dla WOŚP” już po raz piąty wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Biżuteryjki to 500 artystów z całej Polski tworzących biżuterię i wyjątkowe opakowania do każdego z 60 unikalnych projektów biżuterii. W akcję ponownie włączyły się gwiazdy, które charytatywnie wzięły udział w sesji zdjęciowej promującej aukcje: Anna Wendzikowska, Maja Hyży, Marcelina Zawadzka, Natalia Siwiec, Natalia Szroeder, Paulina Drażba, Rafał Cieszyński i Staszek Karpiel-Bułecka. Całkowity dochód ze sprzedaży biżuterii zostanie przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu czterech poprzednich edycji na rzecz WOŚP Biżuteryjki zebrały ponad 110 tysięcy zł.

BDW2016 Anna Wendzikowska 1W tym roku na licytacjach pojawiły się bransolety damskie i męskie, naszyjniki, broszki, breloki, zakładki do książek oraz imponujące komplety biżuterii. Przygotowane prace zadziwiają nie tylko kunsztem wykonania, ale i różnorodnością. Dzieła stworzone zostały zarówno w tradycyjnych technikach jubilerskich, jak i zdobywających coraz większą popularność beadingu czy hafcie sutaszowym. Każdy z projektów przygotowała grupa kilku do nawet kilkudziesięciu osób, wykonujących poszczególne elementy, finalne składane w całość przez koordynatorów.

BDW2016 Marcelina ZawadzkaBiżuteryjki dla WOŚP to grupa ponad pół tysiąca niezależnych artystów, którzy połączyli swoje siły za pośrednictwem forów dyskusyjnych i Facebooka. Wśród artystów są nastolatki i osoby 50+, jest 5 mężczyzn, pochodzący z 2 kontynentów oraz ponad 80 miast Polski i świata, zawodowi artyści i pasjonaci ręcznie wykonanej biżuterii, w tym około 250 matek. Wszystkie osoby w ramach akcji Biżuteryjki dla WOŚP pracują pro bono i z własnych środków fundują materiały do wykonania produktów i opakowań.

Co na aukcjach WOŚP od Biżuteryjek?

BDW2016 Maja HyzyNa tegorocznych aukcja przedmiotów sygnowanych marką Biżuteryjki dla WOŚP wystawionych zostało ponad 20 bransoletek damskich – od minimalistycznych egzemplarzy „z duszą” po bogato zdobione, dla wielbicielek odważnych dodatków. Wśród bransoletek znaleźć można połyskujące srebrem charmsy z kamieniami, wielobarwne hafty sutaszowe oraz prawdziwy festiwal jubilerski – czyli połączenie różnych technik w zapadające w pamięć kompozycje. W bransoletkach „Lite Sky”, „Fly Me To The Moon”, „Deep Ocean Blue”, „Kraina czarów” pozowała na sesji promującej akcję Biżuteryjki dla WOŚP Marcelina Zawadzka. Charmsy zaprezentowały Paulina Drażba – „Red Wine” i Natalia Siwiec – „Kwitnąca Wiśnia”.

Naszyjniki

BDW2016 Anna WendzikowskaDla 24. akcji WOŚP Biżuteryjki przekazały niezwykłe komplety biżuterii. „Tesseract” stworzyło 25 utalentowanych beaderek (twórczynie biżuterii z drobnych koralików), które wyplotły w sumie 58 kostek tworzących radosną i pełną słońca całość. Jedną z wielu kompozycji – bo naszyjnik składa się aż z 11 części – zaprezentowała Anna Wendzikowska. Gwiazda wystąpiła podczas sesji zdjęciowej Biżuteryjek także w kolii „Miss Grey”, która podróżowała między 14 pracowniami sutaszystek, wzbogacając się o kolejne kamienie, w tym oprawiony w srebro rodochrozyt. Irlandzka legenda przyświecała 30 artystkom, które stworzyły kompletu „Lugh”, składający się naszyjnika i bransoletek. W biżuterii, stanowiącej połączenie różnych technik beadingowych pozowała podczas sesji Paulina Drażba. Projekt ten zainspirował Biżuteryjki do rozwinięcia tego pomysłu, dzięki czemu powstał naszyjnik „Lordi” z okazałym turkusowym kamieniem howlitu, w którym wystąpiła Marcelina Zawadzka.

Coś dla mężczyzn

BDW2016 Rafał Cieszyński „Męska Sprawa” na stałe wpisała się w harmonogram prac nad projektami Biżuteryjek dla WOŚP. Trzy odważne, ale też misterne w designie i wykonaniu bransolety zostały wykonane przez zespół artystek i artystów, którzy zadbali o męski punkt widzenia. Projekty „Carbonium”, „Atrax” zaprezentował Rafał Cieszyński, a drapieżny „Ruarc” wybrał Staszek Karpiel-Bułecka.

 

Broszki

Broszki „Cztery Pory Roku” hołdują zasadzie harmonii kolorów, a ich przygotowaniu przeważa technika haftu sutaszowego, polegającą na misternym zszywaniu sznureczków. „Wiosnę” i „Zimę” zaprezentowała Marcelina Zawadzka, „Lato” – Natalia Siwiec, a na projekt „Jesień” postawiła Maja Hyży.

Biżu-dzieciaki wspierają WOŚP

Ponownie akcję Biżuteryjki dla WOŚP wsparły dzieci – tym bardziej zaangażowane w prace, bo zabawę łączyły z świadomością pomocy dla swoich rówieśników, którzy będą mieli szansę skorzystać z zaawansowanego sprzętu medycznego, fundowanego przez WOŚP. Maluchy pod czujnym okiem swoich mam zmierzyły się z technikami, które wymagają czasu i cierpliwości, by wykonać wielobarwne, pełne dziecięcej werwy dzieła, które wzbogaciły kolekcję breloków i zakładek do książek, stworzonych przez Biżuteryjki.

Ozdoby w nie mniej ozdobnym opakowaniu

Dzieła Biżuteryjek trafią do zwycięzców aukcji w wyjątkowych opakowaniach. Do akcji ponownie przyłączyły się artystki, które wykonały zdobne skrzynie, nawiązujące designem do biżuterii. Pudełka zdobione w technikach srapbookingu lub decoupage stanowią element zestawu, wliczony w wylicytowaną kwotę aukcji.