Jak pielęgnować cienkie włosy?

Odżywka jest niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji. Podczas każdego mycia łuski włosów zostają uchylone. Dzięki temu właściwości myjące szamponu mogą wniknąć głębiej w strukturę włosów i precyzyjniej usunąć zanieczyszczenia. Pominięcie etapu nałożenia odżywki po ich umyciu powoduje, że łuski nie zostają domknięte – wyjaśnia styliska fryzur marki Pantene, Agnieszka Płusa.
W rezultacie włosy są bardziej wrażliwe. Problem dotyczy szczególnie włosów cienkich. Dlaczego?

PanteneCienkie włosy strukturalnie różnią się od włosów grubych, więc potrzebują innego rodzaju pielęgnacji. Średnia grubość włókna cienkich włosów wynosi 20 mikronów, co oznacza, że są one o około 20% cieńsze od grubych włókien. Ponadto, każde włókno cienkich włosów może mieć do 50% mniej wzmacniającego białka rdzeniowego, czyli keratyny. Cienkie włosy mogą być słabsze i bardziej narażone na uszkodzenia, takie jak łamliwość, rozdwajające się końcówki, a także na utratę objętości.

Z obawy przed ich obciążeniem kobiety używają odżywkę nieregularnie, nadmiernie ją spłukują lub w ogóle pomijają ten krok w pielęgnacji. Pantene Lekka Odżywka w Piance do spłukiwania została stworzona jako „perfekcyjny wybór” dla kobiet z cienkimi włosami – często sfrustrowanych ciężarem tradycyjnych odżywek. Wraz z lekką niczym powietrze odżywką w piance, kobiety precyzyjnie odżywią włosy, zapobiegając ich obciążeniu oraz ochronią je przed uszkodzeniami, zachowując włosy podatne na stylizację. Jest to długo wyczekiwany, doskonały wybór dla cienkich włosów tłumaczy dr Jeni Thomas, główny naukowiec marki Pantene. Produkt przeznaczony jest do spłukiwania, dzięki czemu pozostawia uczucie czystości i lekkości. Zapewnia tym samym 100% odżywienia i 0% obciążenia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj