Mauro Gasperi przedstawi swoją najnowszą kolekcję na Fashion Designer Awards

Mauro Gasperi to mediolański projektant, który został przewodniczącym jury i honorowym gościem 7. edycji Fashion Designer Awards. Na zaproszenie Joanny Sokołowskiej – Pronobis przyjedzie do Polski by wybrać zwycięzcę oraz zaprezentować najnowszą kolekcję SS 2015.

Fashion Designer Awards to prestiżowy konkurs organizowany od 2008 roku. Co roku Joanna Sokołowska-Pronobis producentka i pomysłodawczyni zaprasza do grona jurorów osoby związane ze światem mody: projektantów, ikony stylu, dziennikarzy modowych a także stylistów. Grono jurorów FDA zawsze ma swojego przewodniczącego, który zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier. W poprzednich edycjach byli to : Georges Chakra, Georges Hobeika, Ricardo Preto, Roberto Musso, Anne Sophie Madsen oraz Alexanrda Moura. W 7. edycja FDA przewodniczącym jury i gościem honorowym jest Mauro Gasperi z Mediolanu.

Mauro Gasperi urodził się w Brescii. Ukończył artystyczną szkołę “V.Foppa” a następnie “International fashion POLIMODA” we Florencji o specjalizacji moda i dzianina. Po szkole pracował jako projektant dla dużych domów modowych takich jak Dolce & Gabbana . W 2008 roku otworzył swój pierwszy butik flagowy w Brescii i także wtedy zaczął mocno działać na rynku modowym pod swoim nazwiskiem. Jego styl to przede wszystkim kobiecość i geometria, swoje kolekcje kieruje do kobiet  pewnych siebie, niezależnych i świadomych swych walorów. Został doceniony przez CAMERA NAZIONALE DELLA MODA ITALIANA. Pokazuje swoje kolekcje na tygodniach mody w Mediolanie ale także w Tokio, Moskwie, Kijowie czy Berlinie. Jego kreacje kochają włoskie gwiazdy, m.in.: znana z “Nine” Martina Stella.

Myślę, że Mauro Gasperi to świetny wybór. Znakomicie przygotowany merytorycznie, otwarty na współpracę z młodymi ludźmi, ma w sobie mnóstwo pokory. Całość produkcji robi we Włoszech  a uważam ze patriotyzm lokalny to duża wartość.mówi Joanna Sokołowska – Pronobis. A sam Mauro Gasperi twierdzi iż “Projekt taki jak FDA jest ważny dla młodych projektantów. Sprawia, że  ich kolekcje są zauważone i otwiera im przede wszystkim kontakty do kupców i mediów.”

Mauro Gasperi zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję SS 2015 na Wielkim Finale 7. edycji Fashion Designer Awards, która odbędzie się 11 maja 2015 roku w Studio Domaniewska. Tego wieczoru poznamy nazwisko zwycięzcy   7.edycji konkursu, który zgarnie oszałamiającą pulę nagród czek na 20.000 zł. od MSKPU. Wyjazd na Tissu Premier do Lille we Francji ufundowany przez  Partnera strategicznego firmę Whirlpool, która wprowadza na rynek pralki nowej generacji Supreme Care.

Specjalne wyróżnienie od kimkim.pl. KimKim.pl – lifestylowa platforma zakupowa nagrodzi wyróżnioną kolekcję kampanią reklamową na swoim portalu. Wybrani finaliści zostaną zaproszeni na staż do atelier Bizuu oraz Lidii Kality.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj