Niepełnosprawne modelki w pokazie topowych polskich projektantów

Czy kobiety z niepełnosprawnością mogą być modelkami? Jak przełamać stereotypy i dokonać zmian wewnętrznych? W końcu w jaki sposób wzmacniać poczucie własnej wartości i wprowadzić w świat wielkiej mody osoby niepełnosprawne? Na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź podczas wielkiego wydarzenia – Charytatywnej Gali Finałowej projektu „Moda Bez Ograniczeń”!

„Moda Bez Ograniczeń” to długofalowy program edukacyjny skierowany do osób z niepełnosprawnością, poprzez który mogą tworzyć swój wizerunek. Przez wiele tygodni, poprzez zaangażowanie specjalistów ze świata mody i stylizacji, wspólnie z osobami z niepełnosprawnością wzmacnialiśmy pewność siebie i odkrywaliśmy ukryte w nich piękno. W projekt zaangażowało się wiele osób, wspierała go również topowa modelka Anja Rubik.

Teraz przyszedł czas na podsumowanie tych działań. Na jedynej takiej imprezie w Krakowie, podczas Charytatywnej Gali Finałowej, pokażemy efekty pracy zespołu „Mody Bez Ograniczeń”.

W trakcie finału zaprezentujemy rezultaty 7-miesięcznego projektu i pokażemy, że zaistnienie w jednym miejscu, na profesjonalnym wybiegu osób z niepełnosprawnością oraz topowych projektantów i stylistów jest możliwe!

Goście imprezy będą mogli podziwiać przemiany jakich dokonały na uczestniczkach Zosia Ślotała i Jillian Mercado – nowojorska niepełnosprawna modelka i stylistka. Ponadto każdy będzie miał możliwość obejrzeć sesję zdjęciową trzech wyjątkowych pań, które swoimi historiami urzekły organizatorów projektu.  (partnerzy sesji: FORUM Designu, Atelier Bernady, Sławomir Gubała Photography, Ewelina Szajnar Make-Up, stylizacja Wero Wysoczyńska)

To nie wszystko! Podczas imprezy odbędzie się niezwykły pokaz mody! “Niezwykły”, bo w rolę modelek wcielą się panie, które na co dzień borykają się z różnymi niepełnosprawnościami. Ale tego wieczoru postanowiły pokazać światu, że w modzie nie ma ograniczeń. Na jednym wybiegu dziewczyny zaprezentują kreacje topowych projektantów: Gosi Baczyńskiej, Roberta Kupisza, Zuo Corp, Joanny Klimas, Evy Minge, Lany Nguyen, Macieja Sieradzky’ego, Blessus, Dream Nation, Tomasza Karcza oraz Lewanowicz.

Dzięki charytatywnej aukcji, kreacje od projektantów będzie można zabrać do domu! W programie Gali jest również pokaz strojów zaprojektowanych przez niepełnosprawne uczestniczki warsztatów.

Gościem honorowym Gali Finałowej będzie nowojorska, niepełnosprawna modelka i blogerka Jillian Mercado, a wieczór uświetni recital Marka Dyjaka oraz wystawa obrazów Maggie Piu. Całość poprowadzi dziennikarka Magdalena Miśka-Jackowska!

Gala Finałowa odbędzie się 18 kwietnia w ICE Kraków – Congress Centre. Możliwość nabycia zaproszeń na Galę na stronie: zaproszenia.modabezograniczen.pl

W imieniu organizatorów – krakowskiej Fundacji Hipoterapia – Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych – serdecznie zapraszamy!

 

 

Organizator: Fundacja Hipoterapia na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych

Partnerzy: Wero Wysoczyńska, Jazzy Innovations, ICE Kraków – Congress Centre, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Slow Fashion Cafe, Tomasz Karcz, NYX Cosmetics, Perfumerie Douglas, Szkoła Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, Lewanowicz, Edo Sushi, Vidok Restaurant & Cafe, Maggie Piu, Terravita, FORUM Designu, Sławomir Gubała Photography, Ewelina Szajnar Make-Up, Right PR, Atelier Bernady .

Patroni medialni: TVN, RMF Classic – współpraca redakcyjna, Przylapaninamodzie.pl, Sophisti.pl, Miasto Kobiet, Niepelnosprawni.pl, Integracja, EKS Magazyn, KobietaMag.pl, VU MAG

Data: 18.04.2015 r.

Godzina: 18:00

Miejsce: ICE Kraków – Congress Centre, ul. Konopnickiej 17, Kraków