Gosia Baczyńska Paris Fashion Week

W czwartek, 5 marca w Hotel de Monaco Gosia Baczyńska już po raz czwarty zaprezentowała swoja kolekcję w ramach Paris Fashion Week.

Do Rezydencji Ambasadora Polski w Paryżu przybyło ponad 400 gości a wśród nich Anja Rubik, Louis-Marie de Castelbajac – aktor, designer, celebryta i syn słynnego francuskiego kreatora mody Jean-Charles de Castelbajac, topmodelka Zuzanna Bijoch, Magdalenia Jagaciak oraz ikona telewizji francuskiej, prowadzącą przez wiele lat relacje telewizyjne na żywo z najważniejszych tygodni mody na świecie,

Marie-Christiane Marek.

Jesienno-zimowe propozycje z muzyką live improwizowana z wirtuozerią przez znanego polskiej publiczności kompozytora i muzyka Andrzeja Smolika oraz perkusisty Jakuba Staruszkiewicza obserwowali redaktorzy mody i styliści z całego świata z tak znaczących mediów,  jak Canal Plus, France 3, Vogue, Madame Figaro, Elle, Glamour, Style.com, Harper’s Bazaar, Citizen K, Gala…

Niektóre kolekcje powstają, jako odpowiedź na zadany temat, inne są rezultatem pewnego stanu ducha. Najnowsza kolekcja Gosi Baczyńskiej należy do tej drugiej kategorii. Nie jest efektem zaaplikowania gotowej inspiracji; bardziej – refleksji, która procesowi tworzenia towarzyszyła. Uwaga projektantki zogniskowana była wokół słów takich jak: wieczność́, trwanie, kontynuacja, i to one określają̨ temati klimat kolekcji.

Pierwszym impulsem w procesie kreacji było znalezienie fotograficznego autoportretu z 1909 roku – obiektu, będącego wczesnym przykładem utopijnego myślenia, że nowe technologie będą w stanie ziścić ludzkie marzenie

o nieśmiertelności. Kolejnym – kultowy film „Frankenstein” Jamesa Whale’a – dzieło, które zawiera w sobie tragiczny romantyzm i futurystyczny eksperyment. Połączenie tych dwóch pozornie sprzecznych elementów oddaje także charakter kolekcji i niejako tłumaczy jej prowokacyjny tytuł. Zarówno fotografia jak i film są obecne w kolekcji, przejawiając się w wyborze motywów, form i tkanin.

Kolekcja jest bardzo złożona. Znajdziemy w niej: sukienki z metalicznej, żyłkowej organzy skonstruowane z ogromnej ilości ręcznie zszywanych geometrycznych form, bogate fakturowo płaszcze i marynarki, doskonale skrojone garnitury i bezpretensjonalne sukienki na co dzień. Pojawiają się cięte laserowo skóry i włochate dzianiny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj