Jacob Birge Vision AW 2015 – Fashion Scout London Fashion Week

Jakub Bartnik – zwycięzca pierwszej polskiej edycji Project Runway, odnotował kolejny, spory sukces w swojej modowej karierze. Po głośnym, warszawskim debiucie odważnej kolekcji jesień/zima 2015/2016 nadszedł czas na Londyn.

23 lutego br. na wybiegu Fashion Scout (http://www.thefashionscout.com/) czyli części prestiżowego Londyńskiego Fashion Weeku, zaprezentowane zostały ponad 30 sylwetki z najnowszej kolekcji Jacoba.

london fashion week - Jacob Birge Vision

Jak projektant sam mówi: ,,Inspiracją twórczości jest kobieta. Zdecydowana, seksowna, wyzwolona i pewna siebie. Moc asymetrii w ubiorze łączy elegancję z drapieżnością, którą podkreślają zwierzęce printy, lakierowana skóra, metalowe dodatki i geometryczne cięcia w obuwiu. Czerń, szarość i bordo połączone z nadrukami i typem materiału potęgują efekt. Innowacyjne techniki takie jak sploty linek, metalowe aplikacje i splecione koraliki ukazują unikatowy charakter designu.”
Obserwatorzy i fashioniści z całego świata, na wybiegu londyńskiego Fashion Weeku podziwiać mogli więc m.in: obcisłe, bandażowe sukienki ozdobione pasami i linami, odważne spodnie z jedną nogawką, skórzane spódnice, mocne, ćwiekowane kurtki czy kombinezony i marynarki w zwierzęcy print. Uzupełnieniem wszystkich sylwetek było obuwie, zaprojektowane specjalnie na pokaz przez Jacoba wraz z projektantem i założycielem polskiej marki MYS Marcinem Miętus. Na kolekcję Jacob for MYS składają się dwa rodzaje botków, wysokie kozaki oraz szpilki. Wszystkie modele wykonane ręcznie, ze specjalnie wyselekcjonowanych włoskich skór, powstały na specjalnie rzeźbionych na tę okazję kopytach szewskich. Mocne cięcia, asymetria oraz połączenia faktur – miękkiej skory licowej, seksownej skóry lakierowanej i oryginalnie tłoczonej to domena kolekcji Jacob Birge Vision AW 2015.

Pozostaje nam oczekiwać na kolejne propozycje Jacoba, czym zaskoczy nas następnym razem?