Nowa kolekcja JOANNY HAWROT – Projektantki Roku #BEGINDESIRE – w finałowym pokazie konkursu HUSH Selected 2014

9 lutego w Sali Marmurowej warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki odbył się finałowy pokaz konkursu HUSH Selected 2014, zorganizowanego przez Hush Warsaw i Martini Polska. Joanna Hawrot, zwyciężczyni pierwszej nagrody w kategorii Projektant Roku #BEGINDESIRE, zaprezentowała flagowe projekty marki w nowej odsłonie, będące jednocześnie propozycjami na sezon wiosna- lato 2015.

Marka Joanny Hawrot konsekwentnie realizuje hasło From Fashion To Art, które jest pomostem łączącym modę ze sztuką. Formuła pokazu to próba uchwycenia ponadczasowego wymiaru tego, co stylowe. Galę uświetnił recital Misi Furtak, a za oprawę muzyczną pokazu odpowiadał producent Hatti Vatti. Wieczór poprowadziła Paulina Smaszcz – Kurzajewska.

Wiosenna kolekcja Joanny Hawrot to podróż przez dotychczasowe inspiracje marki, oddające kwintesencję jej charakteru. Nowe sylwetki bazują na charakterystycznych elementach, znanych z wcześniejszych sezonów: unikatowych konstrukcjach nawiązujących do tradycyjnych japońskich form ubioru, asymetrycznych cięciach tkaniny oraz modułowych rozwiązaniach, pozwalających na dowolne modyfikowanie projektu. Stylizacje modelek dopełniono autorską biżuterią Anny Orskiej. Projektantka tworzy, zainspirowana słowami Charles’a Bukowskiego:

Styl to odpowiedź na wszystko.(…).Zrobić jakąś niebezpieczną rzecz ze stylem, to nazywam sztuką.

Kolekcja utrzymana jest w czerni, czerwieni i bieli, z intensywnymi szmaragdowymi akcentami. Joanna Hawrot traktuje modę konceptualnie, proponuje wielofunkcyjne rozwiązania stylizacyjne. Tkanina w rękach projektantki staje się rzeźbiarską materią, pozwalającą na tworzenie wielowymiarowych form ubioru. Najnowsza kolekcja to zdecydowane barwy i modernistyczne formy, doprawione nutą orientu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj