Naturalność kontra drapieżność z nutką romantyzmu – czyli co drzemie w kobiecie

Niebanalna naturalność, lekkość tkanin, kobiecość, wolność –  te słowa zdecydowanie nie wystarczą, żeby opisać projekty Sylwii Kopczyńskiej. Oryginalne połączenie ręcznie wykańczanych koronek i tiuli z odważną formą sprawiają, ze kobieta ubrana w suknie ślubną Sylwii kusi…najpierw subtelnością, a za chwile przeistacza się  w fascynująca, intrygującą i pewną siebie kobietę. Od wieków znana jest zmienna natura kobiet. Sylwia Kopczyńska inspiruje się tą zmiennością projektując suknie które łączą w wysublimowany sposób drapieżność z naturalnością, odzwierciedlając prawdziwą duszę kobiety.

Wróżka boho o uroku Audrey Hupburn

Projekty sukien ślubnych są odzwierciedleniem duszy Sylwii. Bardzo ceni jakość, która wcale nie oznacza konserwatyzmu czy nudy. Projektantka bawi się łączeniem stylów, dlatego w jej projektach odnajdziemy elementy  bajkowej wróżki, boho jak i dziewczęcy urok  Audrey Hupburn.

Podziwia formy i konstrukcje Oscara de la Renty i lekkość projektów Very Wang. Jednak jej największą inspiracją jest  kobieta. Kobieta realna, biegnąca rano na tramwaj, pijąca kawę w kawiarni, idąca ulicą krok przed Sylwią.  Dostrzega piękno w codzienności.

A jaka jest kobieta, która ubiera Sylwia Kopczyńska? To kobieta niebanalna i świadoma, wolna, ceniąca jakość, lubiąca podkreślać swoją kobiecość.

Sylwia Kopczyńska to utalentowana projektantka. Nie znosi banału i rutyny. Jest autentyczna,  szczera i bardzo otwarta. Projektowanie to drzemiąca potrzeba, która w końcu wybuchła. Pierwszym krokiem było zaprojektowanie własnej sukni ślubnej. Jak sama przyznaje, czuje się twórcza i spełniona.

Muzyka i…rozpoczyna się proces twórczy

Wystarczy nastrojowa muzyka, pojawienie się w głowie projektantki kobiecej sylwetki i zaczyna się. Powoli wszystkie elementy układają się w całość,  kobieta w głowie Sylwii pokrywa się tkaninami, które przybierają różne kształty, formując się finalnie w kolejną suknie. I mamy nowy projekt. Zazwyczaj z jednej konstrukcji pojawia się kilka projektów, każdy bardzo kobiecy.

Sylwia lubi pracować bezpośrednio z klientkami. Tworzy wtedy unikalne suknie pasujące do osobowości i eksponujące benefity kobiety. Takie indywidualne podejście pozwala na ubranie panny młodej w suknie, w której będzie się czułą fantastycznie.