Na ratunek skórze

Dbanie o skórę to niełatwe zadanie. Codzienne zabiegi pielęgnacji ciała często nie uwzględniają czynników zewnętrznych. Różne typy cery również potrzebują odpowiednio dostosowanych metod. Zaplanowanie odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Prostym i efektywnym sposobem jest zmiana kosmetyków na dermokosmetyki – np. te od marki Cetaphil, które zostały stworzone specjalnie dla polepszenia kondycji skóry.

Zaletą dermokosmetyków jest ich uniwersalność. W większości są odpowiednie do stosowania dla osób o wrażliwej cerze, ponieważ jej nie podrażniają. Jednocześnie też mogą być stosowane do innych rodzajów cery, a ich działanie będzie równie efektywne. Jeżeli więc chcemy ulżyć skórze, warto postawić na produkty z działu dermo.

Pierwszym kosmetykiem, który najłatwiej wymienić jest płyn micelarny. Dokładne zmycie makijażu jest jednym z najważniejszych kroków codziennej pielęgnacji, a silne działanie zawartych w nich środków często podrażnia skórę. Dermokosmetyki skutecznie usuną makijaż w łagodniejszy sposób, jak na przykład emulsja micelarna Cetaphil. Jej delikatne działanie nie uszkadza płaszcza lipidowego, który jest naturalną barierą ochronną dla skóry. To za sprawą braku zawartości mydła oraz innych substancji podrażniających.

Innym, niezwykle ważnym kosmetykiem, jest krem bądź emulsja na dzień. Skóra twarzy jest szczególnie narażona na działanie czynników zewnętrznych i należy jej zapewnić wyjątkową ochronę. Główny nacisk powinien być położony na nawilżenie – tak, jak w przypadku balsamu do ciała i twarzy Cetaphil. Posiada on najwyższe stężenie silnie wiążącej wodę gliceryny. Szybko-wchłaniająca się konsystencja balsamu pozostawia na skórze warstwę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo zapobiega utracie wody w skórze i ułatwia regeneracji naskórka.

Dermokosmetyki doskonale sprawdzą się przy całorocznej pielęgnacji. Warto jednak zwrócić uwagę na potrzeby skóry w zależności od pory roku. Aktualne porady dotyczące pielęgnacji skóry można znaleźć na kanale DermoTV. Przy tworzeniu internetowej telewizji DermoTV na YouTube biorą aktywny udział dermatolodzy oraz kosmetolodzy. Profesjonalne rady są prezentowane przez znane youtuberki beauty, takie jak Red Lipstick Monster, LoveAndGreatShoes oraz Callmeblondeee. Na kanale dostępne są też porady specjalisty dermatologii i wenerologii  dr n.med. Barbary Kaźmierczak-Tracz. Najnowszy odcinek poświęcony jest pielęgnacji skóry w okresie jesienno-zimowym. Dziewczyny z LoveAndGreatShoes zwracają uwagę między innymi na: częstotliwość stosowania peelingów, rodzaje kosmetyków, które najlepiej ochronią przed chłodem oraz pielęgnacja włosów po lecie.