Przetworzą stare na nowe – studenci School of Form na Festiwalu Przetwory 2013.

szkoła-formStudenci poznańskiej School of Form wezmą udział w tegorocznej edycji Festiwalu Rezydencja Twórczego Recyclingu Przetwory w celu wymiany międzypokoleniowych doświadczeń z seniorami polskiego wzornictwa. Studenci podczas festiwalu zaprezentują najciekawsze projekty fashion, domestic i industrial design. Wydarzenie odbędzie się 14-15 grudnia 2013 w Soho Factory przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie.

Czym są Przetwory? – Koncepcja jest prosta. Zbieramy odpadki, stare meble, surowce wtórne. Przekazujemy je zaproszonym artystom i uczestnikom festiwalu, a oni w ciągu 2 dni, w postindustrialnych przestrzeniach Warszawy, przetwarzają je na oczach publiczności w nowe artystyczne i użytkowe obiekty – wyjaśnia Monika Brzywczy, organizatorka wydarzenia.

Podczas festiwalu studenci School of Form zaprezentują ubrania, ceramikę, akcesoria modowe i inne przedmioty powstałe z twórczego recyclingu. Dodatkowo, podczas wystawy towarzyszącej, zostaną pokazane niekonwencjonalne projekty koszul, stworzone przez studentów SoF, we współpracy z jedną z największych polskich firm odzieżowych.

– Po raz pierwszy podczas Festiwalu Przetwory będzie okazja do spotkania z rzemieślnikami starej daty i podzielenia się doświadczeniem – mówi Kamila Iżykowicz ze School of Form. Seniorzy polskiego wzornictwa podzielą się z młodymi adeptami designu technikami, które często odchodzą w zapomnienie. Przekażą młodemu pokoleniu swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Studenci będą też mogli poznać efekty ich niecodziennych pasji.

Organizatorzy festiwalu razem z firmą Meble VOX przygotowali także różne formy warsztatów. Każdego dnia przeprowadzone zostaną dwa warsztaty: DIZAJNEKO, czyli recycling dla wszystkich i w wielu odmianach, oraz Warsztaty VOX dla dzieci, podczas których najmłodsi będą mogli rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną i kreatywność.

****

School of Form to międzynarodowa wyższa szkoła projektowania, która w październiku 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Szkoła mieści się w Poznaniu. Studia stacjonarne trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu absolwenci uzyskują tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo. Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form.Tak przygotowany program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.

School of Form współpracuje z polskimi i światowymi projektantami, wykładowcami i ekspertami, pracującymi dla najlepszych marek i firm z różnych branż. Zajęcia prowadzą m.in. Oskar Zięta, Agnieszka Jacobson-Cielecka (dyrektor programowy ds. design), Paulina Matusiak, Bartosz Mucha, Paweł Grobelny, Wojciech Dziedzic, Ewa Klekot, Krzysztof Kubasek, Agata Nowotny, Dawid Wiener (dyrektor programowy ds. humanistyki). Jednym z najistotniejszych elementów strategii nauczania w School of Form jest praktyczne kształcenie, w powiązaniu z biznesem, już na etapie wczesnych projektów. Dzięki partnerskiej współpracy z poważnymi partnerami biznesowymi, którzy wspierają finansowo rozwój studentów, a także oferują im staże w swoich przedsiębiorstwach, studenci będą odbywać praktyki w krajowych i zagranicznych studiach projektowych, firmach produkcyjnych i warsztatach rzemieślniczych w zależności od wybranego przez siebie profilu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj