3 x M: Moda, Malarstwo, Motoryzacja. Relacja z ART. LIVE FASHION KRAJEWSCY

„Prawdziwa sztuka krytyk się nie boi” – tym cytatem z klasyka można skomentować wczorajszy show duetu projektantów Ewy i Piotra Krajewskich ART LIVE FASHION.

Wydarzenie w hali na Domaniewskiej rozpoczął malarski performance Piotra Krajewskiego, który tworzył obraz na oczach widzów bez użycia pędzla. Za narzędzie malarskie służyły mu ciała 3 kobiet. Po prezentacji dzieła na czerwony dywan wjechały ( dosłownie) modelki w zabytkowych mercedesach klasy S z Mercedes Klub Mrągowo, z których szarmancko wyprowadzał je na wybieg Robert Jarek.

Projektanci zaprezentowali 18 zwiewnych kreacji na sezon wiosna/lato 2014, które w oczywisty sposób wyrażały ich artystyczne pasje i spojrzenie na modę. Z oryginalnymi sukniami idealnie współgrała biżuteria autorstwa Bitru Fariel Design/ Natalia Strzelecka, oraz specjalnie na ten pokaz przygotowana kolekcja butów polskiej marki obuwniczej Nessi, w tym jeden model męskich oficerek dla projektanta.

Krajewscy nie byliby sobą, gdyby w oryginalny sposób nie zaaranżowali przestrzeni artystycznej pokazu: całemu wydarzeniu towarzyszył swoisty jam session w wykonaniu wybitnego kompozytora multiinstrumentalisty Filipa Siejkę i saksofonistę Tomasza Busławskiego w muzycznej symbiozie ze znakomitymi DJ Timo i Dicca. Artystyczny smaczek wniosła też Larysa, uczestniczka X Factor w repertuarze Tiny Turner.

Wydarzenie zwieńczyła swoista manifestacja projektantów, którzy na zakończenie pokazu wjechali na scenę Mercedesem -Benz SLS AMG, wystylizowani przewrotnie na ikony światowej mody Karla Lagerfelda i Anne Wintour, wyrażona prezentacją banneru z napisem STOP FAKING – stop podróbkom.

Całe wydarzenie lekko, dowcipnie i z gracją poprowadził Filip Chajzer, który nie zdradził czy wystąpił w kreacji Karela czy Hansa.

Projektanci wielokrotnie zaznaczali, że nie oczekują bezkrytycznego aplauzu dla swojej pracy, że chcą wzbudzać emocje. Moda to sztuka, sztuka to emocje – jeśli zastosować tą miarę do show Krajewskich, to trzeba przyznać, że był to wyjątkowy we wrażenia wieczór. Jeden z tych, o których w natłoku innych pokazów, trudno będzie zapomnieć. A w sztuce przecież o to chodzi!!!!!

Gośćmi pokazu byli m.in.: Anna Samusinek,ambasadorka marki Nessi, Agnieszka Wielgosz, Anna Głogowska, Joanna Mrotek. Ryszard Rębiszewski, Jacek Borkowski z rodziną, Karolina Borkowska, Marcin Czyżewski, Maciek Florek, Patrycja Pająk oraz ok. 200 innych osób, ciekawych działań projektantów.

Sponsorzy i Partnerzy: Mercedes-Benz Warszawa, SI- Siwik, Mercedes Club Mrągowo, Willa Prima, Black Stone, Nessi, Bitru Fariel Design- Natalia Strzelecka,, Heli-Pol, Weisberg, Bio Dermic, Szkoła Modelek i Stylizacji ASF, PR Promotion Instytut,  Centrum Edukacyjne Żelazna, Kosmiczne Metamorfozy, Apis, Timo i Dicca, Glejze.com, Cukiernia Kosmetyczna Candy”Co, Tomasz Dyczewski. O fryzury modelek zadbała Akademia Fryzur Marzena Kappy-Boguszewska, o make-up Studium Wizażu Dziewulscy.

Patronat Medialny: Business Woman & Life, IK Imperium Kobiet, Art Imperium, Wnętrza Daniela, Lounge Magazyn, przedsiębiorcy@eu. Radio RP.FM, Moda i Ja, Auto Polki, Rynek de, Mamy Cel, Dobry Menager, Kobietyka.pl, Radio Polska Live

Zdjęcia: Tomasz Dyczewski