Kiermasz świąteczny Shop of Form

„Santa touched that” – pod takim hasłem studenci poznańskiej School of Form organizują kiermasz świąteczny połączony z warsztatami i spotkaniami dotyczącymi designu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 7 grudnia w godz. 12-18 przy ul. Głogowskiej 18. Wstęp wolny.

Wśród kiermaszowych produktów znajdują się ubrania, naczynia ceramiczne, kartki i ozdoby – wszystkie te przedmioty zaprojektowane i wykonane przez studentów School of Form. – Będą też warsztaty plastyczne dla dzieci, warsztaty z robienia książek kucharskich, wykład antropolożki sztuki Ewy Klekot, pokazy filmów, wyborne ciasta i wiele więcej. Jednym słowem cały dzień przedświątecznych cudów – mówi Olga Milczyńska ze School of Form.

Świąteczny kiermasz to także możliwość zobaczenia, jak młodzi i kreatywni studenci designu, którzy działają w ramach Shop of Form realizują swoje pomysły. Wydarzenie skierowane jest do, amatorów projektowania, osób poszukujących ciekawych prezentów na święta i rodzin, które chcą kreatywnie spędzić weekend.

Więcej informacji o wydarzeniu i produktach na Facebooku: www.facebook.com/shopofform.

****

School of Form to międzynarodowa wyższa szkoła projektowania, która w październiku 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Szkoła mieści się w Poznaniu. Studia stacjonarne trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu absolwenci uzyskują tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo. Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form.Tak przygotowany program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.

School of Form współpracuje z polskimi i światowymi projektantami, wykładowcami i ekspertami, pracującymi dla najlepszych marek i firm z różnych branż. Zajęcia prowadzą m.in. Oskar Zięta, Agnieszka Jacobson-Cielecka (dyrektor programowy ds. design), Rene Wawrzkiewicz, Paulina Matusiak, Bartosz Mucha, Paweł Grobelny, Wojciech Dziedzic, Ewa Klekot, Krzysztof Kubasek, Agata Nowotny, Dawid Wiener (dyrektor programowy ds. humanistyki). Jednym z najistotniejszych elementów strategii nauczania w School of Form jest praktyczne kształcenie, w powiązaniu z biznesem, już na etapie wczesnych projektów. Dzięki partnerskiej współpracy z poważnymi partnerami biznesowymi, którzy wspierają finansowo rozwój studentów, a także oferują im staże w swoich przedsiębiorstwach, studenci będą odbywać praktyki w krajowych i zagranicznych studiach projektowych, firmach produkcyjnych i warsztatach rzemieślniczych w zależności od wybranego przez siebie profilu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj