Rusza Gdynia City Transformers_V03!

gdynia cityTo już trzecia edycja konkursu, dzięki któremu podnosimy jakość przestrzeni publicznej Gdyni. Tym razem projektanci mają szansę na zmianę wizerunku pawilonu handlowego. Na prace czekamy do 18 grudnia br.

W tym roku skupiamy się na transformacji Bulwaru Nadmorskiego i Skweru Kościuszki, jednych z najważniejszych szlaków spacerowych w Gdyni. Położenie w Nadmorskiej Strefie Prestiżu sprawia, że cały teren oraz funkcje zlokalizowane wokół niego powinny charakteryzować się najwyższą jakością i wpisywać w modernistyczny charakter miasta.

Zadaniem konkursowym trzeciej edycji Gdynia City Transformers jest stworzenie projektu pawilonu handlowego przeznaczonego do sprzedaży sezonowej. Zwycięski projekt musi być nowoczesny i innowacyjny. Propozycja musi prezentować spójną bryłę podnoszącą jakoś

wizualną oraz estetyczną przestrzeni miejskiej. Zaprojektowane obiekty, poza walorami czysto estetycznymi, powinny uwzględniać również funkcję obiektu oraz rozwiązania ułatwiające pracę w różnych warunkach atmosferycznych.

Organizatorem konkursu jest Centrum Designu Gdynia działające w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. CDG to jednostka powołana przez Miasto Gdynia, działająca m.in. na rzecz poprawy jakości i funkcjonalności przestrzeni miejskiej. Celem konkursu Gdynia City Transformers jest promowanie innowacyjnych rozwiązań w miejskiej architekturze.

Wcześniejsze edycje konkursu dotyczyły projektów: osłon na skrzynki energetyczne oraz śmietników plażowych. Oba projekty zostały wdrożone i można je oglądać w przestrzeni miejskiej Gdyni.

Termin nadsyłania prac: 18.12.2013 r.

Regulamin konkursu dostępny na http://ppnt.pl/gdynia-city-transformers_v03-2013.html. Głowna nagroda to 3 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj