Epson zaprasza na wystawę „303 zdjęcia, które musisz znać”

ALBUM303_OKLADKAMiesięcznik Press i Epson zapraszają na wystawę 50 zdjęć z albumu „303 zdjęcia, które musisz znać”. Opowiadają one historię ostatniego 25-lecia Polski. Autorami zdjęć jest 168 fotoreporterów. Publikacja ta jest wspólnym dziełem miesięcznika Press oraz agencji East News, Forum i Reporter. Album ma przypominać jak ważną rolę dokumentacyjną i informacyjną spełnia fotografia prasowa, której nie wolno zamykać w archiwach i skazywać na zapomnienie.

Album nie jest wydawnictwem komercyjnym, nie trafi do sprzedaży, lecz będzie rozsyłany do osób, redakcji, firm i instytucji, które mogą pomóc w promowaniu fotografii prasowej. Mecenasem wydania jest PGNiG SA, a partnerem wystawy – firma Epson.

Eksponowane wystawie fotografie wydrukowano na profesjonalnej drukarce fotograficznej, Epson Stylus PRO 9900.

Wystawa będzie czynna w dniach 27 listopada – 3 grudnia br. (8:00-14:00 w dni robocze) w Muzeum Gazownictwa w Warszawie, ul. Marcina Kasprzaka 25 http://www.muzeum.gazownictwa.pl

Album „303 zdjęcia, które musisz znać” jest wspólnym dziełem miesięcznika Press oraz agencji East News, Forum i Reporter. Wydawnictwo prezentuje zdjęcia autorstwa 168 fotoreporterów, które opowiadają historię ostatniego 25-lecia Polski. Wydając ten album, miesięcznik Press chce przypomnieć, jak ważną rolę dokumentacyjną i informacyjną spełnia fotografia prasowa – że nie wolno zamykać jej w archiwach i skazywać na zapomnienie. Album nie jest wydawnictwem komercyjnym i nie trafi do sprzedaży, a będzie rozsyłany do osób, redakcji, firm i instytucji, które mogą pomóc w promowaniu fotografii prasowej. Mecenasem wydania jest PGNiG SA. Premierze towarzyszyć będzie wystawa 50 wybranych z albumu fotografii, której partnerem jest EPSON.

Wystawa eksponowana będzie w warszawskim Muzeum Gazownictwa od 27 listopada do 3 grudnia br. W przyszłym roku wystawa będzie prezentowana w wybranych miastach w Polsce.

Image converted using ifftoanyEpson Stylus PRO 9900 to profesjonalna wielkoformatowa drukarka fotograficzna o szerokości druku do 112 cm (44 cale). Głowica Epson MicroPiezo™ pozwala na druk w rozdzielczości 2880×1440 z szybkością do 40m2/h. 11 kolorowe atramenty pigmentowe Epson UltraChrome™ HDR, w tym trzy odcienie czarnego oraz zieleń i pomarańcz pozwalają na poszerzenie gamy kolorów i zapewniają płynne przejścia tonalne oraz gradacje.

Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem innowacyjności. Szeroka oferta firmy obejmuje produkty od drukarek atramentowych i systemów drukowania, przez projektory 3LCD i roboty przemysłowe po czujniki i inne mikrourządzenia. Chcąc pozyskać klientów z całego świata, Epson jako przedsiębiorstwo zdobywające kolejne rynki dostarcza najlepsze możliwe kompaktowe, energooszczędne, precyzyjne rozwiązania dla handlu i przemysłu.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 68 000 pracowników w 96 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy. http://global.epson.com/

Epson Europe — informacje

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, dalekowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1727 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2012 osiągnął sprzedaż równą 1540 mln euro. http://www.epson.eu

Wizja ekologiczna 2050 http://eco.epson.com/