Kwas hialuronowy – skuteczny nie tylko w kosmetologii

Hyalutidin_HC_Aktiv_suplement_diety (2)Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Odpowiada za wiązanie wody i występuje głównie w skórze, dzięki czemu w młodości skóra jest sprężysta i gładka. Z wiekiem poziom kwasu hialuronowego spada i właśnie dlatego pojawiają się zmarszczki, a po ok. 40 roku życia zaczynają się problemy ze stawami.

W kosmetologii kwas hialuronowy znany jest już bardzo dobrze. Występuje w kremach i innych kosmetykach do pielęgnacji ciała i skóry twarzy.

Kwas hialuronowy – ratunek dla urody

Wśród wielu pań, a także lubiących dobrze wyglądać panów, popularne są zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Wiele Pań chętnie korzysta z zabiegów upiększających twarz – wypełniają kwasem hialuronowym okolice oczu, policzki i usta. Dzięki tego typu zabiegom wypełnione miejsca stają się bardziej jędrne, gładkie i sprężyste, a co za tym idzie – wygląda się młodziej. A to dlatego, że kwas hialuronowy ma bardzo wysoką zdolność do wiązania wody, dzięki czemu poprawia stan nawodnienia skóry, stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny, a także chroni przed wolnymi rodnikami. Kwas hialuronowy zważywszy na to, że jest częścią naszego organizmu wchłania się z czasem. Dlatego zabiegi medycyny estetycznej trzeba powtarzać. Tak samo jest w przypadku stosowania kosmetyków z kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy – ratunek dla stawów

Poza dobroczynnymi właściwościami dla urody kwas hialuronowy ma także pozytywny wpływ na zdrowie, w szczególności na działanie stawów. Pełni on ważną rolę jako składnik tkanki łącznej. Dzięki jego działaniu możliwe jest wypełnianie ubytków tkanek miękkich. Kwas hialuronowy ma także wpływ na leczenie ran i zapewnia lepkość mazi stawowej. Substancja ta utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie wszystkich struktur łącznotkankowych, stawów, więzadeł, chrząstek. Jest bardzo ważnym składnikiem organizmu, którego jednak z biegiem czasu ubywa. Wówczas skóra traci elastyczność, stawy tracą maź stawową, przez co ścierają się chrząstki łączące kości danego stawu, a chodzenie lub wykonywanie innych siłowych czynności z czasem powoduje ból.

Odpowiednio dobrana profilaktyka podawania kwasu hialuronowego może sprawić, że ból ustanie i dojdziemy ponownie do pełnej sprawności. Dotyczy to jednak osób ok. 30 roku życia. Im później, tym trudniej odzyskać sprawność. Jednak osoby w wieku 60 lat, zażywając suplementy diety zawierające wysokie dawki kwasu hialuronowego mogą uśmierzyć ból i doprowadzić do zwiększonej ruchomości stawów.

Suplementacja z kwasem hialuronowym

Najskuteczniejsze, potwierdzone klinicznie, suplementy diety na stawy to te z wysoką zawartością kwasu hialuronowego. Najlepiej przyjmować specjalnie opracowane – z kompleksem kwasu hialuronowego i chondroityny w postaci płynnej, np. Hyalutidin HC Aktiv. Ten suplement diety w płynie zawierający specjalne łańcuchy chemiczne kompleksu kwasu hialuronowego i chondroityny szybciej się wchłania i trafia do miejsc, w których jest na niego największe zapotrzebowanie. To „zastrzyk bez ukłucia”, który szybko i bez obciążania żołądka jest przyswajany i dostaje się do torebki stawowej. Potwierdzają to rehabilitanci i sportowcy, którzy na co dzień mają do czynienia z bólem stawów.

– Zauważyłem, że połączenie stosowania nowoczesnych metod rehabilitacji i dodatkowej suplementacji poprzez podawanie Hyalutidin HC Aktiv daje efekt przyśpieszenia procesu gojenia i poprawy sprawności aparatu ruchu. Z moich doświadczeń uzyskanych w trakcie mojej edukacji i praktyki zawodowej uważam, że stosowanie takiego preparatu jakim jest Hyalutidin ma pozytywny wpływ nie tylko na osoby chore ale również zalecam stosowanie przez sportowców w ramach profilaktyki jako zapobieganie kontuzjom, urazom i przeciążeniom – mówi Adam Szyszka, rehabilitant, fizjoterapeuta, absolwent AWF Katowice na kierunku fizjoterapia.

Hyalutidin_HC_Aktiv_suplement_diety (11)O produkcie:

Hyalutidin HC Aktiv – suplement diety z zawartością kompleksu kwasu hialuronowego i chondroityny

Najważniejszą innowacją produktu jest jego płynna  forma  i specjalny łańcuch chemiczny, który wprowadza obie substancje jednocześnie jako kompleks, co gwarantuje wchłanianie do organizmu na poziomie niemal 100 proc.

Druga innowacja polega na tym, że unikalny kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny (HCK) pobudza wytwarzanie tych substancji przez organizm, który sam zaczyna produkować maź stawową i wspomaga odbudowę chrząstki stawowej. Takie działanie możliwe jest jedynie przy połączeniu obydwu substancji , dlatego HYALUTIDIN HC AKTIV jest tak skuteczny.

Produkt stanowi uzupełnienie codziennej diety, a zawarty w nim kompleks HCK produkowany jest wyłącznie z produktów mineralnych i jako suplement diety.

Litrowe opakowanie Hyalutidinu (30-dniowa porcja) zawiera kompleks HCK (kwas hialuronowy i chondroitynę), który przy standardowym obciążeniu stawów umożliwi prawidłowe funkcjonowanie organizmu przez cały rok.

Opakowanie:

Opakowanie zawiera

dwie butelki preparatu

1 litr netto (2 x 0,5 l).

Skład:

kwas hialuronowy i chondroityna – kompleks HCK (roztwór o stężeniu 1.500,0 mg/100ml), cukier inwertowany, witamina E w postaci octanu DL-alfa tokoferolu, substancja konserwująca – sorbinian potasu (E202).

Dawkowanie:

Zalecana dzienna porcja do spożycia: 30 ml, zaleca się stosowanie przez co najmniej 30 dni bez przerwy (stosować doustnie). Uwaga dla diabetyków: 30 ml odpowiada 1,3 WW (wymiennik węglowodanowy).

Jest zalecany jako uzupełnienie diety dla osób w każdym wieku z niedoborem mazi stawowej jak również różnymi chorobami stawów, takimi jak: choroba zwyrodnienie stawów (CHZS), m.in. zwyrodnienie stawów kolanowych (gonartroza), zwyrodnienie stawów biodrowych (koksartroza), zwyrodnienie stawów kręgosłupa i kręgów lędźwiowych (spondyloartroza), zwyrodnienie stawów w palcach (rizartroza), reumatoidalne zapalenie stawów (RZS).

Cena za jedno litrowe opakowanie preparatu HYALUTIDIN HC Aktiv to 630,00 zł.