Aż 74% mężczyzn w Polsce deklaruje, że ma wrażliwą skórę!

Gillette Fusion ProGlide Sensitive_1Z badań przeprowadzonych przez Gillette wynika, że aż ¾ mężczyzn w Polsce uskarża się na podrażnienia skóry twarzy!

O wrażliwej skórze w kontekście pielęgnacji męskiej mówi się coraz częściej. Skóra jest poddawana działaniu czynników zewnętrznych np. atmosferycznych jak również mechanicznych związanych z codziennym goleniem. Marka Gillette przeprowadziła szczegółowe badania wśród konsumentów i dermatologów w jedenastu krajach*, z których wynika, że aż 74% Polaków posiada wrażliwą skórę. Najczęściej wskazywanym przez polskich mężczyzn problemem jest występowanie zaczerwień (56%) oraz sucha skóra (50%).

Z badania wynika również, że 29% Polaków podaje wpływ czynników zewnętrznych jako najczęstszą przyczynę występowania podrażnień i uczucia suchości skóry. Ponad połowa respondentów (57%) wskazuje suche powietrze, natomiast 53% podaje zimne powietrze, 36% wiatr, 27% wilgotność i słońce. Natomiast 25% wskazuje na szkodliwość promieniowanie UV. Ze względu na nadwrażliwość skóry, aż 57% mężczyzn twierdzi, że goli się rzadziej niż by tego chcieli.

Jak postępować ze skórą wrażliwą?

Wiele zależy od typu skóry. Wyróżnia się bowiem dwie grupy mężczyzn ze skłonnością do nadwrażliwości. Pierwszą grupę stanowią mężczyźni, których skóra jest genetycznie podatna na atopowe zapalenie skóry, łatwo się przesusza i pojawiają się na niej zaczerwienienia, na przykład kiedy zamiast żelu do golenia, używają mydła. Drugą grupę stanowią Ci, którzy posiadają skórę tłustą, z tendencją do rozwijania się bakterii, które mogą powodować zakażenia mieszków włosowych i okolic, co z kolei potencjalnie może prowadzić do powstania wyprysków i podrażnień. Kluczowym elementem przy pielęgnacji wrażliwej skóry, jest dobranie odpowiedniej maszynki do golenia oraz kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Mężczyźni często nie wiedzą, jakich produktów powinni używać podczas codziennej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli sami, bądź po konsultacji z dermatologiem zdiagnozowali, że mają wrażliwą skórę. Według badań Gillette, 30% mężczyzn nie wie, co jest dla ich skóry właściwe, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór odpowiednich produktów. Dopiero po negatywnej reakcji skóry na użycie kosmetyku zauważają, że wystąpiły niepożądane efekty.

Dlatego z myślą o mężczyznach z wrażliwą skórą, marka Gillette stworzyła technologicznie zaawansowaną maszynkę Fusion ProGlide SilverTouch. Nowa maszynka to połączenie najlepszej technologii Fusion z innowacyjnymi rozwiązaniami. Fusion ProGlie SilverTouch wyposażono w najcieńsze w historii marki Gillette ostrza, zapewniające wyjątkowy komfort golenia nawet najbardziej wrażliwej skóry. Nowa maszynka ma pięć blisko siebie umieszczonych, cienkich i trwałych ostrzy Power Glide z powłoką Anti-Friction redukującą tarcie i minimalizującą powstawanie ewentualnych podrażnień. Cienkie ostrza zmniejszają opór prowadzenia maszynki, dzięki czemu gładko ścinają zarost i ograniczają efekt ciągnięcia włosków. Dodatkowo w maszynce zastosowano pasek nawilżający Lubrastrip, który dostarcza odpowiednią dawkę nawilżenia i ułatwia golenie, co przyczynia się z kolei do znaczącej redukcji powstawania podrażnień. Pasek został nasączony olejkami mineralnymi oraz polimerami, tak aby maszynka gładko przesuwała się po skórze. Maszynka posiada również zmodyfikowany i precyzyjny trymer, który zawiera ulepszone ostrze i specjalne wypustki ułatwiające spłukiwanie. Dodatkowo wyposażony jest on w grzebień wyrównujący dłuższe włoski. Opływowa, srebrna rączka o większej, bardziej ergonomicznej powierzchni uchwytu, zapewnia komfortowe prowadzenie maszynki po twarzy.

Rekomendowana cena produktu:

  • Fusion ProGlide Silver Touch: 51,99 zł
  • Fusion ProGlide Silver touch Power: 64,99 zł
  • Fusion ProGlide żel: 15,99 zł

* Aniketa online wśród mężczyzn została przeprowadzona przez Instytut Research Now w jedenastu krajach, między innymi: w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji, Niemczech, Turcji, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Korei, Australii oraz we Włoszech. Ankieta została przeprowadzona między 10/23/12-10/26/12.

1 KOMENTARZ

  1. u mnie w rodzinie wystepuje wlasnie sklonnosc do podraznien. w sumie probowalem roznych metod, m.in. specjalnych kosmetykow, ale na dobra sprawe ulzylo mi jak zaczalem uzywac aquatoucha z glowicami. do konca nie sadzilem, ze zaczerwienienia tak szybko mina, ale zarowno jak sie gole na mokro i na sucho to wszystko jest teraz ok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj